REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Tarık Cengiz: “Bitti sevgili Samsun bitti artık”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarık Cengiz: “Bitti sevgili Samsun bitti artık”
1.661
01 Mart 2014 - 11:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

21.Dönem Samsun Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Tarık Cengiz, Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri (Tes-iş) Sendikası Genel Kurulu’na katılarak, “Ben sendikal hakkı en çok savunan adaylardan biriyim. Sendika, işçilerin kendi hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için kurdukları ve örgütlendikleri sınıf örgütleridir. Bu yönü ile sendikaların en önemli vasfı, işçi sınıfının ekonomik bir örgütü olarak, onun maddi çıkarlarını savunması ve de bu doğrultuda toplu sözleşme yapma hakkına sahip olmasıdır. Sendikalı olmak demek işçinin güvencesi demek, insanların kendilerini huzur ve güven içinde hissetmesi demektir. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerimiz de bu dediğim sendikal haklardan bir bir yararlanacak, göreve geldiğimizde hepsi sendikalı olacaktır” dedi.

Ardından Atakum Belediye Başkanı Metin Burma ve İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz ile birlikte Atakent ve Kökçüoğlu Mahallelerinde açılacak olan seçim koordinasyon merkezlerinin kurdelelerini beraber kesti. Cengiz, “Bu kestiğimiz kurdeleler inşallah 30 Mart’tan sonra Metin Burma ve Vedat Yılmaz ile birlikte Samsun’a yapacağımız yeni atılım ve projelerimizi hayata geçirdiğimizde yapacağımız açılışların bir provası niteliğinde olmasını temenni ediyorum. Sizleri 31 Mart’ta değil de 1 Nisan’da Büüykşehir Belediyesi’ne tebriğe bekliyorum. Neden derseniz, benim bir sözüm var, 31 Mart sabahı belediyede taşeron işçilerle beraber çay içeceğim” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu takdirde Samsun’a yapacaklarından da bahseden Tarık Cengiz, “Bizim en önemli projemiz tarımsal kalkınmada lider olmak. Köylerde hizmet birimleri kurularak yerinden hizmet vermek. Ben bu yola çıkarken kırsaldaki sizlere, şehirdeki vatandaşlarıma, beni seven sevmeyen yüreğinde Samsun ateşi olanlara güvenerek çıktım. Bu şehirdeki sorunlar, sayın başkanın yaptıkları tam bir fiyaskodur. Önce şunu ifade edeyim, ilçelerimizden Samsun’a gelen vatandaşlarımız kaç araçla geliyor ve nasıl geriye dönüyor? Minimum 4-5 araçla gelip işlerini görüyor ve geriye dönüyorlar? Bitti sevgili Samsun bitti artık bu çileyi çekmeyeceksiniz. 31 Mart sabahı seçimi alırsak ki sizlerin destekleriyle alacağıma eminim eğer tek araçla ilçelerden Samsun’a gelip tek araçla geriye dönemezseniz gelin benden hesapların en ağırını sorun. Bu en büyük sorununuz. Yusuf Ziya Yılmaz Samsun’a giriş için resmen vize uygulamış. Ben ve ekibimiz geldiğimizde bu vize kalkacaktır” dedi.

Siyasetin ayrı bir şey olduğunu, çizgiyi bozmadan ilkeli tavır ve davranışlarla hareket edilmesi gerektiğini belirten CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, “Bu ülkede solcuların, sosyal demokratların, Atatürkçülerin, vatanseverlerin bir adayı var ise o benim bunu altını çizerek söylüyorum. Sayın Başkan şu anda AKP’nin belediye başkanıdır. AKP’nin bu ülkeye yaşattığı bütün sıkıntıların, sorunların Samsun’daki sorumlusu Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’dır. Bu iş Yakakent’in girişine Atatürk posteri yerleştirip Çarşamba’nın girişine cami resmi yerleştirmekle olmaz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.