REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Tarık Cengiz “Sayın başkan sanki 15 yıldan bu yana görevde değil”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarık Cengiz “Sayın başkan sanki 15 yıldan bu yana görevde değil”
1.125
19 Şubat 2014 - 9:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, bugün Madeni Sanatkarlar ve Mobilyacılar Odalarını ziyaret ederek sanayi sorunları hakkında bilgi aldı ve ortak akıl yoluyla çözüm arayışlarında bulundu.

Tarık Cengiz; “Ortada bir sorun, bir sıkıntı var bu da küçük sanayi işletmelerindeki ekonomik ve ticari sıkıntılardır. Ülkenin ekonomik durumu ortada iken esnaf iş yapamaz hale getirilmişken bir de sanayi sitesindeki vatandaşların kaderiyle oynamak onların yerlerini ellerinden almak hiçbir etik anlayışa sığmaz. Küçük sanayi sitelerinde bir vaka haline gelen altyapı, temizlik, güvenlik ve ulaşım sorunları günden güne artmakta ve hiçbir önlem alınmamaktadır. Durum o kadar aciziyet ifade ediyor ki ticari kredi kullanmak için bankaya giden Gülsan Sanayi Sitesi esnafımıza bankalar ipotek işlemi bile yapmamaktadır. Bunun sebebi ise ak belediyecilik yapıyoruz diye övünen bu iktidarın anlayışıdır.” dedi.

İnsanları ekmek tekneleriyle tehdit etmenin hiçbir zaman affedilecek bir tarafı olmadığını ifade eden Tarık Cengiz “Size burası yıkılacak, kaldıracağım şehrin çehresini bozuyor diyen bir takım yöneticiler o zaman sizlere yer göstermek, sizlerin sorunlarını çözmek için aranıza gelmek, içinizde bu sorunlara çıkış yolu aramak zorundadırlar. Ben buraya sizlerden sadece oy istemeye değil sizlerin sorunlarınızı dinlemeye çözüm önerisi sunmaya geldim. Belediye Başkanlığı makamında oturarak, belediye meclisinden çoğunluk gücüyle ben yaptım oldu anlayışında kararlar çıkararak Samsun’a hizmet değil, ihanet ediyorsunuz” dedi.

Mevcut büyükşehir belediye başkanının bugüne kadar sanki belediye başkanı değil yeni bir adaymış gibi konuştuğuna dikkat çeken CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, “Sayın başkan sanki 15 yıldan bu yana başkan değil yeni bir belediye başkanıymış gibi ifadeler kullanıyor. Bu memleketi yıllarca siz idare ettiniz. Eksikliklerini saydığın geçmiş sizin geçmişiniz siz işinizi doğru yapsaydınız Samsun daha yaşanabilir, istihdam alanları daha geniş ve daha temiz bir kent haline gelirdi. Bu zamana kadar aldığınız kararlarda kime danıştınız? Hangi odayla, sivil toplum örgütleriyle temas halinde oldunuz? Kim için, kime çalıştınız?” ifadelerini kullandı. En önemli olmazsa olmazının ortak paydaşlarca alınacak kararlar olduğunu ifade eden Cengiz “Ben büyükşehir belediye başkanı olduğum takdirde gider bütçemizden belli bir pay ayırarak sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve gençler tarafından hazırlanacak projelerle vatandaş ile belediye arasındaki iletişim ve bağı güçlendireceğiz. Böylece Samsun yönetiminde Samsun halkı söz sahibi olacak, o makamda ben değil vatandaşlarımız oturacaktır” dedi.

Ardından Adalet Mahallesinde kurulan pazarcı esnaflarını ziyaret eden Tarık Cengiz, “Emeğinizin ve oyunuzun kıymetini bilin. Artık Büyükşehir Belediyesi’ni ehline teslim edin, bizler şehrimize daha önceden yapabileceklerimizi milletvekilliğim dönemimde gösterdik. Şimdi daha büyüklerini yapmak için yetki istiyoruz. Kararı Samsun halkı verecektir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.