REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Taşçı: “Burma’nın Yıldızı Yerlerde Sürünüyor”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Taşçı: “Burma’nın Yıldızı Yerlerde Sürünüyor”
1.284
27 Mart 2014 - 10:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti Atakum Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, mevcut belediye başkanının Atakum’u Karadeniz’in yıldızı yaptık sözünün en nazik tabir ile komik olduğunu belirterek, “15 yıl da 15 proje üretmeyen, geçtiğimiz dönem söz verdiği 81 projeden sadece birini o da söylediği gibi yapamayan, 500 Trilyon geliri olan bir belediyeyi 60 Trilyon borca sokan bir Metin Burma, Atakum’a resmen ihanet etmiştir” dedi.

KENDİN OL, EMEK HIRSIZLIĞI YAPMA

Atakum’da son 5 yıl içinde sadece birkaç tane park, tadilat, tamirat ve düzenleme çalışmaları yapan Metin Burma’nın yalan söylemek ve halkı yanıltmaktan çekinmediğinin altını çizerek, “Seçime girmek önemlidir. Seçim kazanmak için mücadele etmek iddialı olmak önemlidir. Ama seçim kazanmak için yalan söylemek, yanıltmak, makam hırsıyla hareket etmek yanlıştır. Belediye başkanları 5 yılın sonunda yaptıklarını anlatır. Hizmetleriyle konuşur. Projeleriyle övünür. Hatta yaptıklarının yanında yapamadıklarını da söyleyerek yeni dönem için halktan destek ister. Bir belediye başkanı düşünün koca 5 için yaptığı parklarla, tamirat ve tadilatlarla övünsün. Turizm için her şeyiyle hazır bir ilçeye tek bir yatırım yapmasın. Büyükşehirin ve hükümetin çalışmalarını çıkarın Atakum’dan geriye ne kalıyor bir bakın. Büyükşehir çalışmalarını, hükümetin çalışmalarını, bir önceki dönem Adem Bektaş’ın çalışmalarını koyun bir kenara bakın geriye ne kalıyor. Burma üzülerek söylüyorum tam bir emek hırsızı gibi davranıyor” diye konuştu.

KÖYLERİ UNUTTUN, MUHTARLARI DİNLEMEDİN

Aylardan bu yana Atakum’un her caddesini, sokağını, köyünü ve mahallesini gezdiğini ifade eden Taşçı, “Muhtarlarımızla sohbetlerimizde gördüm ki Burma’ya rağmen köylerine ciddi çalışmalar yapmışlar. Ciddi mücadeleler yaparak önemli işler başarmışlar. Belediyenin çok kolay çözmesi gereken işlerde Metin Bey’den destek göremedikleri için kolları sıvamış ne gerekiyorsa yapmışlar. İnanın hepsiyle gurur duydum. Köyler için geliştirdiğimiz anlattığımız her proje onları çok heyecanlandırdı. Bugüne kadar köylere yönelik en kapsamlı çalışmanın bizim tarafımızdan yapıldığını kendi söylemleridir. Sayın Burma’nı 5 yılda kapısını 1 kere bile çalmadığı köyler var. Köy yolları umurunda değil. Köydeki sıkıntılar umurunda değil. Köy Halkı’nın dertleri umurunda değil. Seçim zamanı verdiği sözler ise şimdi köylerimizin umurunda değil. Kendi keyfi söz konusu olduğunda köylerin değerini biliyor. Erikli’ye villa yaparak doğanın keyfini çıkarıyor. Ama halk söz konusu olduğunda kimse onu bulamıyor” şeklinde konuştu.

ATAKUM DEĞİL, METİN BURMA BELEDİYESİ

Atakum Halkı’nın 3 dönem kendisine şans verdiğini, ama Metin Burma’nın bu şansları her seferinde çok kötü kullandığını ifade eden Ak Parti Atakum Belediye Başkan Adayı İshak Taşçı, “Metin Burma halktan aldığı desteği halk için kullanmak yerine kendi menfaatleri için kullandığını artık herkes biliyor. Belediyede onlarca yakın akrabasını işe aldığını herkes konuşuyor. Atakum Belediyesi artık Metin Burma Belediyesi olarak anılmaya başladı. Ortaya atılan iddialar Atakum adına gerçekten üzücüdür. Meclis üyelerini akrabalardan seçen, meclis üyelerine suç teşkil edecek imtiyazlar sağlayan, oğlunun kurduğu firmaya belediyeden işveren, ablasının damadını satın alma işlerinin başına koyan, meclis üyesi akrabasının kızını belediye başkan yardımsı yapan bir belediye başkanından söz ediliyor. Sen sevsen sevsen kendi kurduğun saltanı seviyorsundur. Geçtiğimiz günlerde kamuoyu önünde açıkça sordum kendisine, belediyede kaç akraban çalışıyor, soyadı Burma olan kaç kişi çalışıyor. 56 tane emekli arkadaşını işe aldın mı? Her zamanki ki cevap veremedi Sayın Başkan” diye konuştu.

PROJE ADAMI OLAMADIN, EN AZINDAN DÜRÜST OL

Atakum Belediye’sinin çok kötü yönetildiğini ifade eden İshak Taşçı, “CHP’li Burma 15 yıl belediye başkanlığı yamasına rağmen bu ilçeye tek bir yatırım kazandırmamıştır. Geçtiğimiz dönem 15 otel sözü veren burma bırakın otel yaptırmayı, halka söz verdiği kapalı Pazar yerlerini bile hayata geçirememiştir. Çatalçam’da yaptığı Pazar yeri halk tarafından büyük eleştiri alacak kadar kötü yapılmıştır. Hani 7 adet modern Pazar yeri sözün. Nerede hamam sözün. Nerede rıhtım sözün. Hani Bilim parkı, nerde doğa tesislerin, spor salonları nerede? 15 yıldır söz verdiğin eğlence adası nerede? Metin Burma söz vermekte çok iyi ama sözünü tutmaktan çok uzak biri olduğunu defalarca kanıtlamıştır. Atakum yıldız yapmak bir yana o yıldızı maalesef yerlerde düşürmüştür. Halk adamı olmak ancak halk için mücadele ederek olur. Halk adamları, ben dürüstüm demek zorunda kalmazlar. Bunu halk söylerse bir anlam ifade eder. 15 yıl da 15 proje üretmeyen, geçtiğimiz dönem söz verdiği 81 projeden sadece birini o da söylediği gibi yapamayan, 500 Trilyon geliri olan bir belediyeyi 60 Trilyon borca sokan bir Metin Burma, Atakum’a resmen ihanet etmiştir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.