REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

TED Samsun Koleji, Anadolu Filozoflarını İngiltere’ye Tanıtıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TED Samsun Koleji, Anadolu Filozoflarını İngiltere’ye Tanıtıyor
1.388
02 Aralık 2013 - 19:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TED Samsun Koleji’nden gençler, Anadolu Filozoflarının Avrupa’ya katkısını inceleyecek bir proje için İngiltere’ye gidiyor. İngiltere merkezli Balık Arts’ın misafiri olacak olan TED Samsun Koleji öğrencileri, İngiltere parlamentosu ve Cambridge Üniversitesi de dahil, birçok kuruluşla atölye çalışmalarına katılacak. İngiltere merkezli Community Matters tarafından geliştirilen ve desteklenen projeye Avrupa Birliği(AB), Gençlik Programı(Youth in Action) çerçevesinde ödenek sağlıyor.

Proje fikri, yüzyıllar önce Sinop’ta yaşamış Diyojen’in hayatını ve düşüncelerini tartışan TED Samsun Koleji öğrencileri tarafından ortaya atılmış. Gençlerin kurduğu ve öğretmenleri İdil Kefeli tarafından desteklenen Grup Bilgelik Sevgisi, Diyojen’in günümüze ne kadar tanındığını anlamak ve günümüz yaşamına nasıl bir katkı sağladığını öğrenmek için bir proje geliştirmeye karar vermiş. Okulun İngilizce Zümre Başkanı Derya Boyacıoğlu ve Genel Koordinatörü Berin Aydın’ın da desteğiyle Community Matters ile yapılan ön çalışmanın ardından, projenin ev sahipliğini, gençlerle yaptığı sanat ve kültür çalışmaları ile tanınan Balık Arts üstlenmiş.

AB’ye yapılan başvurunun başarılı olmasıyla ivme kazanan proje, 2014 yazında TED Samsun Kolejinden 16 Kişilik bir öğrenci grubunun İngiltere’yi ziyaret etmesiyle gerçekleştirilecek. Balık Arts’a kayıtlı 20 öğrenci ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenleyecek olan gençler, ayrıca, İngiltere parlamentosunda bir milletvekilinin de katılımıyla, Diyojen ve diğer Anadolu Filozoflarının günümüz Avrupa Birliği değerlerine katkısını tartışacak. Gençler etkinliklerini bir kısa film haline getirecek hem İngiltere’de hem de Türkiye’de gösterimler düzenleyecek.

Ana etkinlikleri 2014 Haziran ayında başlayacak proje için 2014 Mart ayında İngiltere’de TED Samsun Koleji, Balık Arts, Community Matters yetkilileri ve temsilci gençlerin katılacağı bir ön hazırlık çalışması yapılacak.

Proje ile ilgili bilgi veren TED Samsun Koleji Genel Koordinatörü Berrin Aydın, “Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını öne çıkaran bu projenin, hepimizin ortak değerlerinin tarih içinde nasıl geliştiğini algılamamıza yardımcı olacağını düşünüyorum. Avrupa Birliği kuruluş ilkeleri ile bu topraklar arasındaki koparılamayacak bağın gençlerimiz tarafından fark edilmiş olması çok önemli.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.