REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

TED Samsun Koleji Öğrencileri Almanya’da Kültür ve Proje Gezisinde

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TED Samsun Koleji Öğrencileri Almanya’da Kültür ve Proje Gezisinde
1.689
12 Şubat 2014 - 10:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TED Samsun Koleji öğrencileri 26 Ocak – 2 Şubat 2014 tarihleri arasında Genel Koordinatör Berrin Aydın, Yabancı Diller Bölüm başkanı Derya Boyacıoğlu ve Almanca öğretmenleri Umut Akyürek rehberliğinde Almanya’nın başkenti Berlin ve önemli liman şehri Hamburg’a sekiz günlük proje ve kültür gezisi gerçekleştirdiler. Geziye katılan TED Samsun Koleji öğrencileri, gezinin beş gün süren Berlin ziyaretine şehir turu ile başladılar.Berlin’de tarihi ve turistik yerleri gezen öğrenciler Berlin Teknoloji müzesi ve Doğa Bilimleri Müzesi’ni ziyaret ettiler ve Berlin Duvarı kalıntılarını da görme fırsatı buldular. Daha sonra trenle Hamburg’a giden TED Samsun Koleji öğrencileri proje kapsamında daha önceden planlandığı gibi Hamburg şehrinde bulunan JANA Gençlik Akademisine ziyaret gerçekleştirdiler.

JANA Gençlik Akademisi ile yürütülen ‘’Özdeşlik ve Sorumluluk’’ projesi kapsamında öğrenciler Hamburg’da yaşayan farklı milletlerden gençlerle bir araya geldi. Bilgi alışverişinde bulunan gençler birbirlerine kendi deneyimlerini aktardı. JANA Gençlik Akademisi’nde gerçekleştirilen toplantıya SPD Hamburg Eyalet Milletvekili Ali Rıza Şimşek de katıldı. SPD Milletvekili Ali Rıza Şimşek gençler ile görüştü ve ‘’Özdeşlik ve Sorumluluk’’ konuları üzerine onlarla sohbet etti.

TED Samsun Koleji Genel Koordinatörü Berrin Aydın ve öğretmenler Derya Boyacıoğlu ve Umut Akyürek ile sohbet eden SPD Milletvekili Ali Rıza Şimşek, JANA Gençlik Merkezi mensupları Corinna Harms ve Thomas Hess jenerasyonlar arasında köprü kurulmasında farklı millete mensup gençlerin bir araya gelmesinin önemine değindiler.

TED Samsun Koleji öğrencileri ve JANA Gençlik Akademisi’nin birlikte gerçekleştirdikleri bu çalışmaya Alman basınında da yer verildi.

TED Samsun Koleji öğrencileri Hamburg’da da proje çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirdikleri çalışmaların dışında kalan zamanlarını tarihi ve turistik yerleri gezerek ve müze ziyaretleri yaparak değerlendirdiler. Öğrenciler ziyaret ettikleri ‘Karanlıkta Diyalog’ müzesinde görme engellilerin yaşamlarından kesitler deneyimlediler ve bu deneyimlerden çok etkilendiklerini ifade ettiler.

TED Samsun Koleji öğrencileri yarı yıl tatilinin sekiz gününü kapsayan kültür ağırlıklı programlarını tamamlayarak okullarına döndüler.

ted1

 

ted2

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.