TED Samsun Koleji “Şiddet ve Öfke Kontrolü” Konulu Seminer İle Rotary Kulübünü Ağırladı

İlkadım Rotary Kulübünün Başkanı Sayın Dr. Umur Sakallıoğlu ve Rotary Kulübü üyelerinden Sayın Dr. Murat Yalçın diğer kulüp üyeleri ile birlikte “Şiddet ve Öfke Kontrolü” konulu semineri TED Samsun Kolejinde gerçekleştirdiler. Öfkeyi Kontrol Altında Tutabilmek İçin Neler Yapılabilir? Öfke ve strese neden olan olaylar yeni mi oluşmaya başladı da şiddet olayları bu kadar fazla yayıldı? […]

TED Samsun Koleji “Şiddet ve Öfke Kontrolü” Konulu Seminer İle Rotary Kulübünü Ağırladı
Haber Tarihi: 23 Ocak 2014


İlkadım Rotary Kulübünün Başkanı Sayın Dr. Umur Sakallıoğlu ve Rotary Kulübü üyelerinden Sayın Dr. Murat Yalçın diğer kulüp üyeleri ile birlikte “Şiddet ve Öfke Kontrolü” konulu semineri TED Samsun Kolejinde gerçekleştirdiler.

Öfkeyi Kontrol Altında Tutabilmek İçin Neler Yapılabilir?

Öfke ve strese neden olan olaylar yeni mi oluşmaya başladı da şiddet olayları bu kadar fazla yayıldı?

Öfke nedir?

Öfke kontrolü nasıl sağlanabilir?

Şiddeti ortaya çıkaran nedenler nelerdir?

““ŞİDDET VE ÖFKE KONTROLÜ” konulu sunumu gerçekleştiren Sayın Dr. Murat Yalçın:

“Öfke çıkarların çatışması, engellenme, rahatsızlık gibi duygulardan kaynaklanan ve insanın doğasında var olan bir duygudur. Öfke aslında normal ve her insanda olması gereken bir duygudur. Önemli olan bu duygunun doğru yönlendirilmesidir.” Diyerek biraz önce sorduğumuz soruların yanıtlarını açıkladı. Çağımızın önemli bir sorunu daha gündeme getirerek farkındalık yaratan ve bu sorunun çözümlerini sunarak TED Samsun Koleji öğrencileri ve öğretmenlerinin bilinçlenmesini sağlayan Rotary Kulübü üyelerine ve başkanına teşekkür ediyoruz.

tedsamsun2 tedsamsun3

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...