REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Tekkeköy ile Çarşamba Lojistik ve Ticaret Merkezi Olacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekkeköy ile Çarşamba Lojistik ve Ticaret Merkezi Olacak
1.339
06 Kasım 2013 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy ile Çarşamba’nın tarım,lojistik ve ticaret merkezi olacağını söyledi. Genç, “İlçelerimizi ileriye taşıyacak projelerimiz çantamızda hazIR.” dedi.

Samsun’u ortak akılla yöneteceklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Osman Genç’in vatandaşların yaşadıkları şehre yönelik fikirlerini almak amacıyla hayata geçirdiği ‘Samsun İçin Fikrim Var TIR’ı Tekkeköy ve Çarşamba’da vatandaşlarla buluştu. Her iki ilçede vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Genç, hükümet ile işbirliği ve uyum içerisinde çalışarak Tekkeköy ile Çarşamba’yı lojistik ve ticaret merkezi yapacaklarını söyledi.

‘TEKKEKÖY ULUSLARARASI İLÇE OLACAK’

Tekkeköy ve Çarşamba’nın Samsun için iki önemli ilçe olduğuna işaret eden Genç, “Tekkeköy’ün geleceğine yönelik önemli planlarımız ve projelerimiz var. Organize Sanayi Bölgesi burada dar bir alana sıkışmış durumda. Öncelikle Tekkeköy’ün de yine içinde olduğu ve havaalanına kadar uzanan Büyük Organize Sanayi Bölgesi projemiz var. Yine Tekkeköy bizim planladığımız lojistik merkezimiz. Buraya yönelik bir de Aktarma Limanı, yani Hub-Port projemiz var. Dünya ticaretinin yüzde 12’sine sahip Ürdün’ün Akabe şehrindeki gibi Serbest Ticaret Bölgesi de Tekkeköy’de olacak. Bütün bunları hükümetimizle işbirliği içerisinde, deniz, hava, karayolu ve demiryolu ağlarına uyumlu bir şekilde yapacağız. Tekkeköy’e yönelik çok amaçlı sosyal tesis projemiz de var.” dedi.

‘ÇARŞAMBA İÇİN BÜYÜK PROJELERİMİZ VAR’

Çarşamba’nın havayolu, demiryolu, karayolu ulaşım ağlarına sahip ender ilçelerden birisi olduğunu ifade eden Genç, “Öncelikle önemli bir tarım bölgesi olan Çarşamba’da çabuk bozulan gıdaların ihraç edilebilmesi için işleme tesisleri, paketleme tesisi ve soğuk hava depoları kurulacak. Bilinçli ve organik tarım yapılacak şekilde tarımı destekleyeceğiz. Bu sayede üreticilerimizin gelirini artIRacağız. Çarşamba’da mevcut olan hava kargo ulaşımını geliştireceğiz. Büyük Organize Sanayi Bölgesi, Serbest Ticaret Bölgesi, Lojistik Merkez Tekkeköy gibi Çarşamba ilçemizi de kapsıyor. Mevcut demiryolunu hükümetimizin de desteğiyle iyileştireceğiz. Yine Çarşamba’da da çok amaçlı sosyal tesis ve konaklama tesisleri yapacağız. Tarım bölgesi olan bu ilçemizde üniversitemizle işbirliği yaparak Ziraat Fakültesi kuracağız.” diye konuştu.

‘İLÇELERİMİZİ CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ’

Samsun’un ve ilçelerin sorunlarını bildiklerini belirten Genç, “Samsun’un en büyük iki sorunu işsizlik ve ulaşım. Samsun İçin Fikrim Var TIR’ından da bu yönde istekler geliyor. Biz bu sorunları nasıl çözeceğimizi çok iyi biliyoruz. Bunu daha önce başardık. Samsun merkez ve ilçelerimizde uygulayacağımız projelerimizle bu şehirde işsizliği kökünden çözeceğiz. İlçelerimizi birer cazibe merkezi haline getireceğiz. Artık gençlerimiz gurbete çıkmasın, anneler, eşler özlem çekmesin istiyoruz. Canik’te 6 bin 500 kişiye iş ve aş kapısı açtığımız gibi Samsun’da da en az 40-50 bin gencimize iş imkanı sağlayacak projelerimiz hazır.” şeklinde konuştu.

‘BİZİM SÖZÜMÜZ SENETTİR’

Yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu dile getiren Genç, şunları söyledi: “Bizim sözümüz senettir. Kapımız olmayacak dedik, 9,5 yıldır makam odamızda kapımız yok. Canik’i parlayan yıldız yapacağız dedik, ilçemizi getirdiğimiz nokta ortada. Canik Başarı Üniversitesi’ne hayal diyorlardı, biz ‘yapacağız’ dedik, şehrimize ikinci üniversiteyi kazandırdık. Şimdi ise Samsun’umuzu Türkiye’nin parlayan yıldızı yapma amacındayız. Bizim tek gayemiz var, o da çocuklarımıza, torunlarımıza emanet edeceğimiz şehrimizi, işsizliğin olmadığı, her alanda gelişmiş, dünya standartlarının üzerinde, çekim merkezi olan, ahlaki ve manevi değerleri yüksek yaşanabilir bir şehir oluşturmak.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.