TEOG’da Samsun farkı 282 şampiyon!

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı sonuçlarına göre Samsun’da 282 öğrenci, tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birinciliğine ortak oldu.

TEOG’da Samsun farkı 282 şampiyon!
Haber Tarihi: 1 Haziran 2017


İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, resmi ve özel tüm okullarda 282 öğrencinin tüm soruları doğru cevaplandırdığı belirtildi.

TEOG kapsamında ikinci döneme ait ortak sınavların 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirildiği anımsatılan açıklamada, 31 Mayıs 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı sonuçlara göre Samsun’da 282 öğrencinin, sınavda 120 sorunun tamamını doğru cevapladığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, merkezi ortak sınavlara Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrencinin katıldığını aktardı.

Açıklanan sonuçlara göre 282 öğrencilerinin bütün soruları doğru cevaplandırarak Türkiye birinciliğine ortak olduğunu belirten Esen, şunları kaydetti:

“Böylece hem ailelerine hem okullarına hem de bizlere büyük bir sevinç ve gurur yaşattılar. Bu başarıda emeği geçen fedakar öğretmenlere, desteklerini esirgemeyen değerli velilerimize ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ederim. Bu yıl başlattığımız ‘Samsun Maarif Hareketi’ Projemiz ile eğitimin bütün paydaşlarıyla işbirliği içerisinde, bilimsel bir yaklaşımla ve büyük bir özveriyle sürdürdüğümüz çalışmalar bu sonucun alınmasında etkili olmuştur. Eğitim sistemimizi her bir öğrencimizin öğrenme stilini göz önünde bulundurarak belirliyor ve bu sistemi gerek eğitim teknolojileri gerekse öğrencilerimizi motive edici sosyal aktiviteler ile destekliyoruz.”

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...