REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

THY İhracat İçin Kargoyu Hareketlendiriyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
THY İhracat İçin Kargoyu Hareketlendiriyor
1.195
11 Ekim 2013 - 17:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Hava Yolları (THY) Kargo Başkanı Ali Türk, Türkiye’nin 2023 hedeflerine daha rahat ulaşmasına katkı vermek amacıyla kargo taşımacılığı noktasında ihracatı sözde değil özde fiiliyatla desteklemeye çalıştıklarını söyledi. Dış pazarlara odaklanıp kargoyu hareketlendirmek istediklerini ifade eden Türk, Samsun’un Karadeniz Bölgesi’nin merkezi olduğuna dikkat çekerek, kısa vadede yapmaya çalıştıkları kargo faaliyetlerini anlatan bir ekip oluşturmak, bunun haricinde de hızlı kargoyla ilgili yapılabilecek hizmetlerle ilgili projeleri bulunduğunu kaydetti.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı (STSO) ziyaret eden THY Kargo Başkanı Ali Türk, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve odanın Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile bir araya geldi. Yürüttükleri çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgi veren Kargo Başkanı Ali Türk, 2023 hedeflerine paralel olarak THY’nin sorumluluklarının bilincini taşıdıklarını belirtti.

Türk, “Gerek yolcu gerek kargo taşımacılığı noktasında ihracatı sözde değil özde fiiliyatla desteklemeye çalışıyoruz. Biliyorsunuz bizim merkezimiz Atatürk Havalimanı’dır. Tüm yurt dışı uçuşlarımızı Atatürk Havalimanı üzerinden gerçekleştiriyoruz. Ancak ihracatta tek fiyat uyguluyoruz. Dünyadaki trendler sürekli değişiyor. Dolayısıyla Türk Hava Yolları’nın ağırlık merkezi de değişiyor. THY, dünyanın en büyük hava filosuna sahip hava yollarından bir tanesi. Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin merkezi konumunda. Bizim burada istasyon ekibimiz gayet başarılı. Bizim burada kısa vadede yapmaya çalıştığımız kargonun faaliyetlerini anlatan bir ekip oluşturmak, bunun haricinde hızlı kargoyla ilgili neler yapma noktasında da projemiz var. Burada biraz daha dış pazarlara odaklanıp kargoyu hareketlendirmek istiyoruz. “ açıklamasında bulundu.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise Samsun’da hava kargonun istenilen noktaya gelmesi için ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarının altını çizdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Murzioğlu, THY’nin son yıllarda çığır açtığını vurguladı. Başkan Murzioğlu, “Şu anda dünyada en iyi uçak filosuna sahip THY’nin yaptığı yenilikler ve uygulamalar olumlu yönde ilimize de yansıdı. Hava kargo bulundukları şehirler için bir nimet. Samsun’da kargo taşımacılığı başladığında çok büyük mutluluk duymuştuk. Ama maalesef bundan yeteri kadar yararlanamadık. Samsun, üç limanı içinde barındıran ve 81 il içinde dört tanesine nasıp olan hava, kara, demir ve deniz ulaşım akslarına sahip bir şehir. Samsun’u lojistik kent yapma çabası içindeyiz. Bu konuda epey mesafe aldık. Lojistiğin içerisinde hava kargonun olması çok faydalı olur. Hava kargo bir nimettir ve bunun Samsun’a büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bunu mutlaka çok güzel bir biçimde çalıştırmalıyız. El ele vererek inşallah kargo tesislerini rantabıl hale getiririz. Bundan endişeniz olmasın. Biz her zaman elimizi taşın altına koymaya hazırız.” ifadelerini kullandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.