Tok’tan Çocuklara ‘Sağlıklı Beslenme’ Tavsiyesi

İlkadım Belediyesi, Sağlıklı Yaşam ve Spor Panayırı’nda açtığı stantta vatandaşlara ücretsiz kan, şeker ve tansiyon ölçümü yaptı. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, Büyükşehir ve İlkadım Belediyesi işbirliği ile Sağlıklı Beslenme ve Spor Panayırı düzenlendi. Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen sağlıklı beslenme ve spor panayırına Gençlik ve Spor […]

Tok’tan Çocuklara ‘Sağlıklı Beslenme’ Tavsiyesi
Haber Tarihi: 20 Ekim 2015


İlkadım Belediyesi, Sağlıklı Yaşam ve Spor Panayırı’nda açtığı stantta vatandaşlara ücretsiz kan, şeker ve tansiyon ölçümü yaptı.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, Büyükşehir ve İlkadım Belediyesi işbirliği ile Sağlıklı Beslenme ve Spor Panayırı düzenlendi.

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen sağlıklı beslenme ve spor panayırına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

Tok'tan Çocuklara ‘Sağlıklı Beslenme' Tavsiyesi

Sağlıklı Yaşam ve Spor Panayırı’nda paydaş olan İlkadım Belediyesi’nin açtığı stant ilgi odağı oldu. Belediyenin sağlık, spor ve diğer hizmet alanlarında yapılan hizmet ve projelerin anlatıldığı stantta vatandaşlara belediyenin sağlık memurları tarafından kan, şeker ve tansiyon ölçümleri yapıldı.

ÖĞRENCİLERDEN TOK’A YOĞUN İLGİ

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ziyaret ettiği Sağlıklı Yaşam ve Spor Panayırı’nda öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Öğrencilerle bir süre sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, sağlıklı beslenmenin ve spor yapmanın insan sağlığı açısından önemine vurgu yaptı. Sporun her yaştan insanın için faydalı olduğunu söyleyen Başkan Tok, özellikle çocukları obezite konusunda uyarılarda bulundu. Çocuklara obeziteden korunmalarını sağlamak için öncelikle beslenmelerine dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Tok, çocukların fast-food tarzı beslenmeden, abur cubur yiyeceklerden uzak tutulması, düzenli spor yapmaları, sürekli bilgisayar ve televizyon başında vakit geçirmemeleri gerektiğini belirtti.

Tok'tan Çocuklara ‘Sağlıklı Beslenme' Tavsiyesi

Tok, daha sonra sağlıklı yaşam ve spor panayırında yer alan kurum ve kuruluşların açtığı stantları gezdi.

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...