Türk Kızılayı’ndan ’19 Günde 1919 Kan Bağışı’

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi ve Gençlik Hizmetleri Samsun İl Müdürlüğü ’19 Günde 1919 Kan Bağışı’ temalı kan bağışı kampanyası başlatıyor. Samsun’da ’19 Günde 1919 Kan Bağışı’ temalı kan bağışı kampanyası hakkında Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi ve Gençlik Hizmetleri Samsun İl Müdürlüğü İlkadım-Fazılkadı Gençlik Merkezi’nde ortak basın toplantısı düzenledi. Kan […]

Türk Kızılayı’ndan ’19 Günde 1919 Kan Bağışı’
Haber Tarihi: 29 Nisan 2014


Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi ve Gençlik Hizmetleri Samsun İl Müdürlüğü ’19 Günde 1919 Kan Bağışı’ temalı kan bağışı kampanyası başlatıyor.

Samsun’da ’19 Günde 1919 Kan Bağışı’ temalı kan bağışı kampanyası hakkında Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi ve Gençlik Hizmetleri Samsun İl Müdürlüğü İlkadım-Fazılkadı Gençlik Merkezi’nde ortak basın toplantısı düzenledi. Kan bağışı hakkında bilgi veren Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, “Gençlik Hizmetleri Samsun İl Müdürlüğümüz ve Türk Kızılayı ile beraber iş birliği ile bir çalışma başlatıyoruz. Samsun, Milli Mücadelemizin başladığı kentimizdir. 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a geldiler ve Samsun kentimiz bu açıdan çok önemli bir kentimiz. Biz de, Türk Kızılayı ve Gençlik Hizmetleri Samsun İl Müdürlüğü işbirliği yaparak 19 Mayıs 1919’a ithafen ’19 Günde 1919 Kan Bağışı’ diye bir çalışma başlattık” dedi.

Samsun’un ve ilçelerinin çeşitli yerlerinde kan bağışı otobüslerinin olacağını söyleyen Müdür Dr. Yıldırım, “Bu bağlamda 01-19 Mayıs tarihleri arasında ilimizde Cumhuriyet Meydanı, Kurtuluş İskelesi ve Bulvar AVM’nin içerisinde konuşlandırılacak olan Kızılay ait kan bağışı araçlarıyla ayrıca Bafra, Çarşamba ve 19 Mayıs ilçelerimizde araçlarımızla kan bağışı kabul edilecek. Kan insan için vazgeçilmez bir unsurdur. Unutulmamalıdır ki bugün hastanelerde kana ihtiyacı olan insanlarımız var. Bu insanlarımızın sorun yaşamadan kan ihtiyacını alabilmesi için düzenli kan bağışının yapılması gerekiyor. Bu açıdan biz şehrimiz için önemli olan 19 Mayıs tarihini kan bağışı gibi önemli olan bir konuyla birleştirip birlikte bir çalışma gerçekleştireceğiz. Biz ilimizdeki 18-65 yaş arası tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Bu yapılacak çalışmada Gençlik Hizmetleri Samsun İl Müdürlüğümüz kan bağışçılarına hediye olarak şapka ve tişört takdim edilecek. Biz bu konuda bize destek veren Gençlik Hizmetleri Samsun İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Gençlerin kan bağışı konusunda duyarlı olduğunu söyleyen Samsun Gençlik Merkezleri Koordinasyon Müdürü Gülizar Malkoç, “Biz, Türk Kızılayı’nın faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Kızılay’ın bu konularda ki projelerini biliyoruz. Gençlerimiz bu konuda da çok duyarlı. Bizde bir çalışma yapmak istedik. Gençlerimiz gençlik merkezlerinde yapmış oldukları çalışmaları da bu bağlamda sergileyecekler. Bizler bu proje sayesinde insanların farkındalığı aşılamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

’19 Günde 1919 Kan Bağışı’ temalı kampanya 1-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...