REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Türkiye’de en çok kurs açan belediyeyiz”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Türkiye’de en çok kurs açan belediyeyiz”
1.397
28 Aralık 2013 - 19:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Kültür Müdürlüğümüz bünyesinde 6870 kursiyerimize hizmet veren Türkiye’de en çok kurs açan belediye olduklarını söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş eşi Lütfiye Demirtaş’la birlikte Kılıçdede Kültür Merkezi’nde kursiyer ve eğiticilerin düzenlediği kahvaltı programda bir araya geldi.Yerel yönetimler içinde farklı branşta istihdama yönelik açtığımız kurslar ve kursiyer sayımızla örnek gösterilecek belediyeler arasındayız diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Vatandaşlarımız açtığımız kurslar sayesinde hem yeteneklerini geliştiriyor hem de yeni beceriler kazanabiliyor. Hobi meslek edindirme kurslarına olan ilgi de bizleri oldukça memnun ediyor. 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek olan kurslar tüm yıl boyunca da vatandaşımıza hizmet vermeye devam edecek.” dedi.

Yerel Yönetimlerin sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem vermesi gerektiğini vurgulayan Başkan Demirtaş, En önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Kadınlarımızın sosyalleştiği, aynı zamanda el becerilerini geliştirdiği kurslar oldukça faydalı. Anadolu’nun zengin kültür ve sanat birikimini yaygınlaştırmayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı sağlayan kurslar sayesinde kadınlarımız hem meslek sahibi oluyor hem de evlerine maddi destek sağlıyor “dedi.

ÖĞRENMENİN YAŞI VE SINIRI YOKTUR
Öğrenmenin, eğitimin yaşı ve sınırı olmadığının altın çizen Başkan Demirtaş, Bu devirde bir mesleği olmazsa hiçbir şeye sahip olamıyor insan. Keşke şu an ki aklım olsaydı da okusaydım diyorsunuz kendi kendinize. İnsanlarımızı bu olumsuz düşüncelerden uzak tutan özgüvenleri artan hayata daha olumlu bakan bir nesil için devam eden kursların büyük bir fırsat olduğunu kaydetti.

Yaptığınız çalışmaları yakında takip edip takdir ettiğini söyleyen kursiyer Salime Taşcı, Bir destanın yazıldığı topraklara düzenlemiş olduğunuz mahalle gezilerine katılarak oradaki manevi atmosferi yaşatmak adına atığınız ilk adımdan ötürü size arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum “dedi.

Programa İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş eşi Lütfiye Demirtaş,Başkan Danışmanı Şerif Mırık,Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç,Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır,Kılıçdede Kültür Merkezi Sorumlusu Belgin Bilgeci kursiyerler ve aileleri katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.