REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Vedat Yılmaz İlkadımlıların Sorunlarını Dinledi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vedat Yılmaz İlkadımlıların Sorunlarını Dinledi
1.204
13 Ocak 2014 - 9:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım Belediye Başkan adayı Vedat Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında vatandaş, esnaf ve mahalle gezilerine devam ediyor.

İlkadım ilçesi sakinlerini ziyaret ederek sorun dinleyen ve vatandaşlara projelerini anlatan Yılmaz’ı bu kez vatandaşlar ziyaret etti. İlkadım ilçesine bağlı Hürriyet mahallesinde yaşayan vatandaşlar CHP İlkadım Belediye Başkan adayı Vedat Yılmaz’ı seçim karargahında ziyaret etti. 

Yılmaz’a mahallelerinde yaşanan sorunları aktaran vatandaşlar, Modern Pazar alanından şikayet etti. Pazar alanının İlkadım ilçesine yakışmadığını ve esnafların Cumartesi günleri sokak üzerine tezgah açtığını kaydeden mahalle sakinleri, “Cumartesi günleri burası hem araç hemde insan trafiğine kilitleniyor. İlçenin en önemli ve nefes alınabilir alanlarından birisi olan bu yerde pazar esnaflarına modern alanlar yaratılmalı. Pazar yerinin kurulduğu mahallede yaşayan vatandaşlarda, esnafta rahat nefes almalı” dedi.

Şikayetler üzerine pazar yeri ile ilgili hazırladığı projeyi gündeme getiren CHP İlkadım Belediye Başkan adayı Vedat Yılmaz, “Bizim bu alanla ilgili bir projemiz var. Bu projede biz göreve geldiğimiz takdirde, bu alanda bir otopark ve sokakta tezgah açan pazar esnafımız için modern pazar yeri oluşturulmasını sağlayacağız. Esnafların, Cumartesi günleri sokak üzerinde tezgah açmaları gerçekten de ilçemiz için hiçte şık değil. Biz bu duruma el atarak, esnaflara kalıcı ve modern pazar alanı oluşturmayı hedefliyoruz. Böylece, orada yaşanan keşmekeşlikte sona erecektir” diye konuştu.

CHP İlkadım Belediye Başkan adayı Yılmaz, ilçeye bağlı mahallelerde hem pazar yerleri hemde otopark alanları yaratacaklarını kaydederek, bu konuda hazırladığı bazı projelerle ilgili de kendisini ziyaret eden mahalle sakinlerine bilgiler verdi. Yılmaz, verdiği bilgide şunları dile getirdi.

“Resmi Gazetede yayınlanan “Pazar yerleri hakkında Yönetmelik” gereğince; semt ve üretici pazarlarını modern bir yapıya kavuşturmak, bu yerlerde sebze ve meyveler ile belediyece müsaade edilen diğer gıda ve ihtiyaç maddelerinin ticaretinin kaliteli, standartlara ve gıda güvenilirliğine uygun olarak serbest rekabet şartları içinde yapılmasını temin etmek, tüketicilerin hak ve menfaatlerini korumak ve üreticiler ile pazarcıların faaliyetlerini düzenlemek amacıyla, ilçemizdeki pazar yerleri sorununu mutlaka kalıcı olarak çözeceğiz. Yurttaşlarımızı, pazarcı esnafımızı ve köylü üreticilerimizi yaşadıkları eziyetten kurtaracağız. Bu bağlamda İstasyon Pazarının bulunduğu alanın tamamı, zemini kapalı pazar yeri, üst katları ise otopark olarak düzenlenecek. Modern Pazarın yıkılarak, park olarak düzenlenmesinden sonra, ilçemizin en büyük pazarı cadde üzerinde kurulmakta ve çevrede ciddi sorunlar yaratmaktadır. Büyükşehir Belediyemizden izin alınarak, eski modern pazarın Ağabali caddesi tarafındaki alt parselini kapalı pazar yeri ve otopark olarak düzenleyeceğiz. Üstü yine park olacak. Fatih ve Reşadiye mahallelerinin kentsel yenilenmesi aşamasında, bu bölgede kalıcı, modern ve Kapalı Pazar yeri yapılacak ve modern pazar tümüyle otoparka dönüştürülecek. Adalet Mahallesinde, Adalet parkının altında iki katlı kapalı pazar yeri yapacağız. Üst yol seviyesinden yine Park-Çocuk Parkı olarak kullanılacak ve muhtarlık da burada olacak. İlyasköy Mahallesinde, Unkapanı Mahallesinde, Kubilay İlkokulu yanındaki 2 bin metrekarelik M.Akif Ersoy Parkı altı pazar, üstü park olarak düzenlenecek. Otopark da bulunacak. Hastane mahallesinde, kentsel yenileme aşamasında, diğer sosyal donatı alanlarının yanı sıra kapalı pazar yeri de yapacağız.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.