REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Vedat Yılmaz: “Sizlerden Gerçekleri Gizliyorlar”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vedat Yılmaz: “Sizlerden Gerçekleri Gizliyorlar”
1.228
25 Mart 2014 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Yılmaz, Başkan Demirtaş ve AK Parti adayı Tok’un halktan kentsel dönüşüm gerçeğini gizlediklerini belirterek “Bakanlar kurulu kararını’ açıkladı.

Anadolu Mahallesi sakinlerine seslenen Vedat Yılmaz, 2013 yılında resmi gazetede yayınlanan ve Cumhurbaşkanı tarafından da imzalanarak yürürlüğe giren Kentsel Dönüşümle ilgili Bakanlar Kurulu Kararını miting alanına taşıdı ve halkın kandırıldığını öne sürdü.

Anadolu Mahallesi’nde meşalelerle karşılanan İlkadım Belediye Başkan adayı Vedat Yılmaz, bu kararı uygulamayacağını söyleyen Necattin Demirtaş’a, “Sayın Necattin Demirtaş kendi önerinle çıkarttırdığın bu kararı nasıl uygulamayacaksın ? Bakanlar kurulu kararını uygulamama yetkin var mı ? Sana bu yetkiyi kim veriyor ? “ diye sordu. Ardından da Erdoğan Tok’a atıfta bulunan Yılmaz, “Bu karar Erdoğan Tok’un partisinin Bakanlar Kurulu Kararı’dır. Sayın Erdoğan Tok’un nasıl olup da bu kararı uygulamayacağını merak ediyorum” dedi.

O KARARI SÜMENALTI ETTİLER, SAKLIYORLAR

“İkisi de halka doğruları söylemiyorlar, halkı kandırıyorlar. Bu bakanlar kurulu kararını nasıl uygulayacaklarını bilmedikleri gibi, bu resmi kararı 2 ay içerisinde uygulamak zorunda olduklarını da halktan gizliyorlar. Seçime kadar vakit kazanmak istiyorlar” diyen CHP’li Yılmaz şöyle devam etti: “Sümenaltı edilen bir bakanlar kurulu kararı var. Bu karara göre buradaki mevcut binalar riskli durumda gösterilmiş. İnsanlardan gizlediler. İnşallah biz  tıpkı karar da söylendiği gibi modern inşaat teknolojisine uygun bir şekilde sizleri kendi mahallenizde ev sahibi yapacağız. Mevcut belediye başkanı bu işleri zaten bilmiyor. Onu herkes kandırıyor. Erdoğan beyin de hala bu konularda fikri net değil. Önce TOKİ  aracılığıyla yapacaktı, biz açıkladıktan sonra yerli müteahhide yaptıracağım dedi. Ben açıklıyorum. Onlar dahil herkes öğrensinler. Biz bu işi TOKİ ile değil yerli müteahhitle, yerli işçiyle, yerli esnafla çözeceğiz.“

MARKA MAHALLELERİ BEN YAPTIM, BEN YAPARIM

Yılmaz, “İnsanları mahallelerinden ve komşularından ayırmayacağız. Daire metrekaresi ve sayısı neyse aynı metrekareden az olmamak şartıyla, ev sahiplerine aynı sayıda yeni ve lüks daire verilecek. Kimsenin sahip olduğu daire sayısını ve metrekaresini azaltmayacağız. Kimseyi borçlandırıp, para ödetmeyeceğiz. Arsa değerlerinin karşılığında da arsa sahibinin isteğine göre yeni daire ya da değer kazanmış arsa bedeli neyse o verilecek. Kendi mahallelerinizde daha iyi konutlarda, yaşamak sizlerin hakkı. Anadolu Mahallesi bunu hak ediyor.” dedi. Derebahçe nasıl marka olduysa Anadolu Mahallesi’nin de öyle marka olacağını ifade eden CHP İlkadım Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Vedat Yılmaz, şunları söyledi: “Kentsel yenilemelerin büyükşehirlerde bölge halkını zenginleştiren projeler olduğunu da söyleyen Yılmaz; “ Maalesef Samsun’da bunu algılayabilen vizyon sahibi yöneticiler gelmemiştir. Bu bir öngörü, teknik birikim ve tecrübe gerektirir. Benim 15 sene önce yaptığımı onlar hala görüp de yapamadılar. Derebahçe’de, Kazım Karabekir’de, Yaşardoğu’da başardım. Anadolu Mahallesi’ni, Zeytinlik’i, İlyasköy’ü, Kadıköy’ü, Kökçüoğlu’nu, Hastane Mahallesini de marka yapacağız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.