REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Yalnızca Bugün Değil Her Zaman Yanınızdayım”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Yalnızca Bugün Değil Her Zaman Yanınızdayım”
1.105
02 Aralık 2013 - 9:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya Engelliler Günü’nde, kurumlar, insanlar, bu günü önlerine koyup ciddi ve derinden olmam kaydıyla bir kez daha düşünmek, dezavantajlı gurupların yaşamlarını gözden geçirmek durumundadırlar. Bu insanlar, bizim insanlarımızdır. Her sağlıklı insan, engelli adayı olduğunu unutmamalıdır. Atakum Belediyesi olarak biz engellilerimize olabildiğince hizmet vermeye çalışıyoruz. Özellikle yasaların da öngördüğü üzere onların kaldırımlarda dolaşmalarını yönlendirecek, kolaylaştıracak bir ortam hazırlama çabası içerisindeyiz. Atakum’u engelsiz hale getirme çabalarımız devam etmektedir. Ayrıca bunun ötesinde dezavantajlı gruplar için Yaşam Park diye hem park hem de mekansal anlamda engelli gruplarının kullanımına uygun Türkiye çapında örnek oluşturabilecek bir mekan yaptık. Burada sosyal, kültürel, sanatsal etkinlikler yapıyorlar. Hatta orada el sanatları konusunda imalatlar yapıyorlar ve sergiliyorlar. Burası onlar için gerçekten ismi ile uyumlu, sıcak bir yuva haline gelmiştir. Onlar orayı çok seviyor, ben de çok seviyorum. Her fırsat bulduğumda veya çağırdıklarında onlarla birlikte oluyor,bundan da çok keyif alıyorum. Bu tür çalışmalarımız sürecektir. 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeni ile bir kez daha görevlerimi, yaptığımız çalışmaları gözden geçirip, daha da artırarak, ileriye taşıyarak devam etme arzusundayım. Çünkü bu kardeşlerimizi çok seviyor ve yaşamlarını kolaylaştırmak adına elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Onlar da benim yalnızca bugün değil her zaman yanlarında olduğumu biliyorlar.” dedi.

Öte yandan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Yaşam Park’ta 13:00’de başlayacak bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Bu çerçevede Amisos 55 Engeliler Spor Kulübü üyeleri ile down sendromlu çocukların dans gösterisi yapacağı, ayrıca empati kurulması amacı ile sağlıklı kişilerin engelli gruplarının yaşadığı zorlukları anlaması için onların kullandığı alet ve araçları kullanacağı belirtildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.