REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yerel Seçim Sürecinde En Çok Hangi Parti Reklam Verdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yerel Seçim Sürecinde En Çok Hangi Parti Reklam Verdi
1.420
27 Mart 2014 - 6:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’yi farklı bir heyecanla saran 30 Mart seçimlerinde siyasi partiler ve adaylar farklı yaklaşımlar izliyor. Partiler ve adaylar seçmenlere ulaşabilmek adına her yolu deniyorlar. Outdoor kampanyaları, mitingler, mahalle toplantıları, tv yayınları, basın iletişim çalışmaları, sosyal medya kampanyaları…. Medya Takip Merkezi (MTM) yaklaşan seçimler öncesi parti, parti başkanları ve belediye başkan adaylarının medyaya kim daha fazla reklam verdiğini araştırdı.

Medya Takip Merkezi (MTM) yaptığı çalışmada 01 – 20 Mart tarihleri arasında siyasal partiler, liderler ve belediye başkan adaylarının medyadaki görünürlüklerini yerel, ulusal ve genel olmak üzere 3 farklı kategoride inceledi. Araştırmaya göre, ulusal basında en çok ilan veren parti Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) oldu. AK Parti, 01 – 20 Mart tarihleri arasında ulusal basına verdiği 549 adet ilan ile listede ilk sırada yer aldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise ulusal basına 317 adet ilan vererek seçmenlerine seslendi. Ulusal basına en çok ilan veren bir diğer parti olan Milliyetçi Hareket Partisi de (MHP) 239 adet ilan ile yazılı basında yer buldu. Araştırmaya göre yerel basında da en çok ilan veren parti AK Parti oldu. AKP, 01 – 20 tarihleri arasında verdiği 2 bin 274 adet ilanla listede ilk sırada yer alırken; ulusal basında üçüncü sırada yer alan MHP, yerel basında bin 194 ilanla ikinci sıraya yerleşti. CHP ise yerel basına verdiği bin 107 ilan ile listede üçüncü oldu.

reklam1

Parti liderlerinin ilan tablosu yerelde de ulusalda da değişmedi
Seçim yarışında parti başkanları da seçmenlerine seslenebilmek adına yazılı basından yararlandılar. Araştırmaya göre ulusal basına en çok ilan veren lider, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan, 233 ilan ile seçmenlere seslenirken, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ulusal basına verdiği 32 ilan ile listenin ikinci sırasında yer aldı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ulusal basında yer alan 25 ilan ile üçüncü sırada yer aldı.

Yerel basında da en çok ilan ile yer alan parti lideri AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan, 86 adet ilan ile seçmenlerine ulaştı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 45 adet ilan ile listede ikinci sırada yer aldı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yerel basına verdiği 32 adet ilan ile üçüncü oldu.

reklam2

Ulusal basında Sarıgül lider…
Medya Takip Merkezi (MTM), 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi Büyükşehir Belediye Başkanları ve Belediye Başkan adaylarının yazılı basın ilanlarından ne kadar yararlandıklarını ele aldı. Araştırmaya göre, ulusal basına en çok ilan veren başkan adayı CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül oldu. Mustafa Sarıgül, 55 adet ilanla yazılı basın aracılığıyla halka seslendi. CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Macit Özcan da 45 ilan adedi ile ikinci sırada yer aldı. AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın da 16 ilan ile listede üçüncü oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ise yazılı basın ilanlarından çok afiş ve billboard reklamlarını tercih ettiği gözlendi.

Yerel basın ilanlarında lider Arıkan
Yerel basında seçmenlerine en çok ilan vererek seslenen başkan adayı CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan oldu. Arıkan, verdiği 86 adet ilan ile listede ilk sırada yer aldı. AKP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban da seçmenlerine seslenmede yazılı basından yararlandı. Çoban, 74 ilan adedi ile listede ikinci oldu. Yerel basında en çok ilan veren bir diğer isim ise 66 ilan adediyle MHP Afyonkarahisar Belediye başkan adayı Fatih Çetinkaya oldu.

reklam3

Kaynak: MTM Medya Takip Merkezi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.