REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yılmaz: “Meslek Edindirme Kursları İşsizliğe Çözüm Olacak”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yılmaz: “Meslek Edindirme Kursları İşsizliğe Çözüm Olacak”
1.233
10 Mart 2014 - 12:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Meslek edindirme kurslarında atanamayan öğretmenlerin eğitmenlik yapacağını böylece atanamaya öğretmenlere de bir ekmek kapısı açılacağını söyleyen CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz, ‘’İlkadıma büyük işletmeleri davet edeceğiz, yetiştireceğimiz elemanlarla da böylece  bu işletmelerin vasıflı eleman ihtiyacını karşılamış olacağız. dedi.

Önceki akşam seçim çalışması için Çivril köyüne giden CHP İlkadım Belediye Başkanı Vedat Yılmaz, mahalle yapılan köylerin sorunlarına değindi. Yılmaz ayrıca İlkadım’da işsizliği önleyecek projelerinden biri olan meslek edindirme kurslarını anlattı.

İlkadım ilçesinde artan işsizlik oranının ilçe gündeminde ilk sırayı aldığını bu soruna çözüm bulacak projeler hazırladıklarını bildiren CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz, ilçedeki işsizlik oranının artmasında en önemli faktörün vasıflı eleman azlığı olduğunu söyledi.

Vasıflı eleman yetiştirmenin ancak meslek edindirme kurslarını açıp daha sonra da yaygınlaştırmakla mümkün olduğunu dile getiren Yılmaz, bu kurslarda eğitmen olarak atanamayan öğretmenlerin çalıştırılacağını böylece atanamayan öğretmenlere de bir ekmek kapısı açılmış olacağını belirtti.

TOYBELEN’E TEMİZ SANAYİ

Vedat Yılmaz Çivril’de yaptığı konuşmada ayrıca, Toybelen’de kurulacak sanayi sitesinde tekstil gibi temiz sanayi kurulması gerektiğini ileri sürerek ‘’Şimdi karşınızda sanayi sitesi kurulacakmış, buraya eski sanayi sitelerindeki dükkanlar taşınacaksa bu yanlış olur. Ama burada işsizliği önleyebilecek tekstil yatırımları gibi temiz yatırım yapılması gerekir’’ dedi.

KÖYLERİ MAHALLE YAPTIK DEMEK YETMEZ

Köyleri ve mücavir alandaki mahalleleri mahalle yapmakla o köy ve mahallelerde sorunların hemen çözülemeyeceğine de dikkati çeken CHP İlkadım Belediye Başkanı Vedat Yılmaz şunları söyledi:

‘’Özellikle mücavir alandaki yerleşim yerleri eskiden belediyeye karşı sorumluydular ama belediyenin onara sorumluluğu yoktu. Şimdi artık belediyelerde köylere karşı sorumlu oldular. Köyleri mahalle yaptık demekle bütün sorunlar çözülemiyor. Bu yeni mahallelerde yapılacak ilk iş imar uygulaması olacaktır. Ancak bunun da belli sıkıntıları var. Mevcut evler o haliyle korunacak ama arazilerin yüzde 40’ı yol, okul, cami ve yeşil alanlara gidecek. Bütün bunlara rağmen kalan arazi eşlisinden daha değerli olacak’’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.