REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yılmaz, “Samsun’un geleceği ile yatıp geleceği ile kalkıyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yılmaz, “Samsun’un geleceği ile yatıp geleceği ile kalkıyorum”
1.162
19 Şubat 2014 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptıkları hizmetleri, işin merkezine insanı koyarak hayata geçirdiklerini söyledi. Bu güne kadar kente kazandırdıkları bir çok yatırımı bu felsefe ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, her hizmetin de insanlara dokunduğunu, yaşayışlarını ve çocuklarının geleceğini en güzel şekilde etkilediğini kaydetti. Bu hizmet anlayışına toplumun vefa gösterip seçimlerde yüksek teveccühle karşılık verdiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, kadir şinaslığı, vefası ve hizmet bilirliği ile Samsunluların 30 Mart’ta da aynı yüksek teveccühü yine ortaya koyacağına inandığının altını çizdi.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanında bulunan bir akaryakıt istasyonunda iş adamı Musa Arslan’ın ev sahipliğinde sevenleriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, havai fişek gösterisi, alkışlar ve sloganlarla karşılandı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır’ın da katıldığı açık hava toplantısında kalabalık topluluğa hitap eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 15 yıllık belediye başkanlığı serüvenini ve bu süreçte yaşadığı anılarını anlattı.

Büyükşehir görünümünden uzak olan bir Samsun’u 15 yılda modernliği, gelişmişliği ve hızlı değişimi ile Karadeniz’in başkenti konumuna getirdiklerini hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, azmedilince başarılamayacak bir şey olmadığını vurguladı. Azmetmek için geniş bir vizyona, bilgiye, tecrübeye ve topluma hizmet aşkına sahip olmak gerektiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Azmedenin kazanamayacağı şey yok. Bu geçmişten beri böyle olmuştur. 1999 seçimlerinde kimsenin şans tanımadığı ortamda seçim kazanarak göreve başladık. O zaman 3 aylık yoğun seçim maratonunda nasıl koştuysak 15 yıldır koşmaya devam ediyorum. Samsun’un geleceği ile yatıp geleceği ile kalkıyorum. Bu güne kadar Samsun haricinde hiçbir şeyi dert edinmedim. Samsun insanının sıkıntısı benim de sıkıntım oldu. Şehrimizin problemlerini çözmek ve insanlarımın taleplerini yerine getirebilme aşkıyla doluyum. Bir sürü hizmeti de bu idealle hayata geçirdik. Ama her istediğimizi, heves ettiğimizi yapamadık. Fakat Samsun büyük oranda değişti, başka bir şehir oldu. Tabi bizim bu başka şehri, dünün fotoğrafıyla mukayese etmemiz lazım. ‘Hafızayı beşer nisan ile mağdurdur’ derler. İnsan hafızası geçmişi çok çabuk unutuyor.” dedi.

“BEKLENTİLERİ YÜKSEK, GENÇ BİR NESİL GELİYOR”
Beklentileri yüksek genç bir neslin geldiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Çocuklarımızın beklentileri bizim hayallerimizin çok üstünde. Onlar daha fazla konforu yüksek bir yaşam, daha lüks okullar, oteller, kültür merkezleri, düğün salonları, sanat ve alışveriş merkezleriyle donatılmış, parklar, yeşil alanlar, modern hastaneler ve turizme dönük tesisler istiyorlar. Bizler de çocuklarımızın bu talep ve beklentilerini yerine getirmeye yönelik uygun bir programı hayata geçirme mücadelesini veriyoruz. Başbakanımızın tembihlediği gibi yapmak istediğimiz her şeyde ön plana insanlarımıza olan faydasını koyuyoruz. İnsanlara dokunmasını, nefes alışlarını, yaşayışlarını ve çocuklarının geleceğini etkilesin istiyoruz. Yaptığımız hizmetleri insanlarımızın hissetmesi ideali ile yapıyoruz. Çünkü hissettiği zaman insanımız kadir şinastır, vefalıdır ve hizmet bilir. O nedenle yaptığımız işin merkezine insanı koyuyoruz. Yaratılarını Yaradan’dan ötürü seviyoruz. Bu hizmet mücadelesini bu felsefe ile veriyoruz. Helali hoş olsun. Biz insanımız için hizmet edelim de Allah da bunun sevabını verir diyoruz. Bir hadise şerife göre biz yerdekileri memnun edeceğiz de göklerdeki melekler de bizi memnun etsin. Bu inançla hareket ediyor, hizmet etmeye çalışıyoruz.” değerlendirmesine bulundu.

“BEN İSTİKRAR SEVDALISIYIM”
30 Mart seçimlerinden partisinin güçlü bir şekilde çıkmasını temenni eden Başkan Yılmaz, “Ülkemizde istikrar ve güven ortamı devam etmeli. Ben istikrar sevdalısıyım. Bir yerde sıkıntı, kavga gürültü, birlik beraberlikten yoksunluk varsa bu masa iş görmez. İstikrar varsa iş görür. Ülkenin yönetimi ve halkın geleceğe umutla bakışı ancak istikrar varsa faydalı olur. Yurt dışında belediye başkanları toplantılarına gittiğimizde basın mensupları, gelişmiş ve güçlü ekonomiye sahip ülkelerin belediye başkanları etrafında dönerdi. Bütün mikrofonlar onlara uzatılır, yakın ilgi gösterilirdi. Biz ise dikkate bile alınmazdık. Türkiye’de İstanbul’da Ankara’da, Samsun’da işler nasıl diyen bile olmazdı. 7-8 sene önce yaşanan bu tablo değişti. Şimdi Türkiye’den gelen kimler diye sorulup öğrendiklerinde etrafımıza üşüşüyorlar. Ülkemizdeki kalkınma, istikrar, güven ortamı, hızlı büyümenin sırrını çözmeye çalışıyorlar. Bölgesinde nasıl güçlü konuma geldiğini anlamak istiyorlar. Dünya’da ekonomik kriz varken bizim ekonomimizin nasıl güçlendiğini bilmek istiyorlar. Dünya çalkantılarla boğuşurken nasıl böyle olağan dışı şekilde büyüdüğümüzü soruyorlar. Bu büyüme sırrı, istikrardan geçiyor. Bir işe başladığımız zaman bitiş tarihine kadar aylık akış şeması, iş programı yapıyoruz. Gelişmeleri ay ay takip ediyoruz. Türkiye bu noktaya geldi. 30 Mart’tan sonra bu istikrarın bozulmaması, eski günlere dönmemek için birlik olmalıyız. İstikrarın sürmesi için bütün desteği ve katkıyı vermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.