Yurtta facia! Yüreğimiz yandı, 12 ölü var

Adana’da bir kız öğrenci yurdunda yangın çıktı, 11 öğrenci ile bir görevli yanarak can verdi. Feci olay ülkeyi yasa boğdu…

Yurtta facia! Yüreğimiz yandı, 12 ölü var
Haber Tarihi: 30 Kasım 2016


Kara haberin adresi Adana’nın Aladağ ilçesi… Ortaokul öğrencilerinin kaldığı  3 katlı kız öğrenci yurdunda dün akşam elektrik kontağından yangın çıktı. Öğrenciler panik halinde bir kısmı pencerelerden atlarken, bir kısmı da binanın üst katına koşuştu. Bir anda büyüyen yangına itfaiye ve orman işletme ekipleri müdahale etti. Feci olayda 11 öğrenci ile bir görevlinin cansız bedenine ulaşıldı. 22 öğrenci ise yaralı olarak kurtuldu. İtfaiye yetkilileri, binanın iç kısmının ahşap kaplama olduğunu, bunun da yangını büyüttüğünü belirtti.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Öğrencilerimizden bazıları dumandan etkilenmiş, bazısında ise kaçarken düşmeden kaynaklanan kırıklar var. Yaralılar hastanelerde tedavi altına alındı” dedi. Vali Demirtaş ile İl Emniyet Müdürü Osman Ak olay yerinde incelemelerde bulunurken, yangını duyan vatandaşlar da oraya akın etti. Mustafa Avcı isimli bir vatandaş, yurtta kalan kızı Zeliha Avcı’dan haber alamadığını ve hayatından endişe ettiğini kaydetti. Bu arada facia Başkentte de büyük üzüntüye yol açtı. İçişleri bakanı Süleyman Soylu, bir heyetle birlikte Aladağ’a gitti.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...