REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Adnan Varol: “Halk Ekmeği Belediye Sübvanse Ediyor”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Adnan Varol: “Halk Ekmeği Belediye Sübvanse Ediyor”
1.250
27 Şubat 2014 - 10:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Halk ekmeğin zararının belediye tarafından sübvanse edildiğini öne sürdü.Fabrika yöneticilerinin zarar ettiklerini ve zam taleplerini çeşitli zamanlarda belediye yönetimine anlattıklarını ifade eden  Varol,  “Zararı belediye, maddi destekle sübvanse ediyor” dedi.

YILLARCA GÖZ BOYADILAR.

Yıllık ortalama 70 milyon TL geliri olan bir belediyenin ciddi bir projesinin olmadığına dikkat çeken AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol,” AK Parti Belediyecilik anlayışı ile MHP’li İlkadım Belediyesi’nin son beş yılda yaptıklarının mukayesesine bakıldığında ortada bir şey göremezsiniz. İlkadım’da son 5 yılda gözle görülen bir yatırım yok. Ortada 98 milyon TL borç var. Yatırım yok. 17 milyon TL’ye ekmek  fabrikası yaptık diyorlar. Kendileri yapmış gibi bir de faaliyet raporlarına da koymuşlar. Yıllarca belediyenin bütçesinden harcanılan paralarla halk ekmeğin reklamını yaptılar. Kendi yatırımıymış gibi halk ekmek fabrikasının tanıtımını bilbordlara taşıdılar. O da belediyenin kendi yatırımı değil. Özel teşebbüs yatırımı. Şirket tüm parayı kendi ödedi. Ancak görüyoruz ki, faaliyet raporlarında belediyenin  kendi projesiymiş gibi reklamı yapılıyor. ” diye konuştu.

HALK EKMEĞE SÜBVANSE AYARI

Özel bir şirkete ait olan halk ekmek fabrikasının belediyeye ait bir yatırım olmadığını belirten  Varol, Harcanan reklam  paralarının, özel bir şirkete ait fabrikanın tanıtımında  kullanıldığını iddia etti.

Halk ekmek  fabrikasının zararının belediye tarafından sübvanse edildiğini ileri süren Varol,  ” Son zamanlarda küçük bütçeli işlerle ekmeğini çıkarmaya çalışan Samsunlu fırıncının sırtındaki kambur bu operasyonel hamlelerle gittikçe büyümüştür.  Fırıncılar mağdur olmuştur. Bu mağduriyet karşısında fırıncılar sermaye karşısında ezilmiştir. Halk ekmeğin ilk fiyatı 35 kuruştu. Daha sonra 40 kuruşa çıkartıldı.  Bugünde 60 kuruş olarak ekmek büfelerinde satılmaktadır.  Karlı bir yatırım olmadığı şirket yöneticileri tarafından da görülen halk ekmeğin zarar ettiğini belediye yönetimi de biliyor. Zarar, belediye tarafından  sübvanse ediliyor,  yani maddi destek sağlanıyor.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.