REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Anadolu Basınını Özendirme Yarışması

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Anadolu Basınını Özendirme Yarışması
1.003
11 Ekim 2013 - 17:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Anadolu basınının gelişmesine katkıda bulunmak, yerel medya mensuplarının çalışmalarını desteklemek ve yerel basında kaliteyi yükseltmek amacıyla Anadolu Basını Özendirme Yarışması’nın kapsamı genişletme kararı aldı.

BYEGM’den yapılan açıklamada bu yıl düzenlenecek yarışmada İnternet Haber Sitesi, Televizyon Haberi ve Radyo Programı alanlarında da ödüller dağıtılacağı bildirildi. Bunların yanında geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen yerel haber, makale-yorum (Politika-Ekonomi-Kültür-Turizm-Spor), mizanpaj, araştırma, röportaj, fotoğraf ve Türkçe’nin doğru kullanımı (dergi) dallarında ödüllerin dağıtılmasına ise devam edileceği belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, yurt dışında günlük veya haftalık Türkçe yayın yapan yazılı basında görev yapan gazetecilerin ‘Türkiye’nin Tanıtımı’ ile ‘Türkçenin Doğru Kullanımı’ dallarında büyükelçilikler, konsolosluklar ve basın müşavirlikleri aracılığıyla yarışmaya başvurabilecekleri ifade edildi. Radyo programları dalında ise yarışmacılar Haber Programları (belgesel, kültür-sanat, eğitim, sağlık vb. konularda halkı eğitici sosyal içerikte olan programlar) ile yarışmaya katılabilecek.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bu yılki yarışmada öncekilerden farklı olarak, yarışmaya yerel medyadan katılmak isteyen gazetecilerin, çalıştıkları gazeteleri BYEGM tarafından kurulan Devlet Enformasyon Sistemi’ne (DES) düzenli olarak göndermeleri şartı getirildi. Yarışmaya katılmak isteyen ama DES sisteminde gazetesi bulunmayan katılımcıların konu ile ilgili talebini içeren e-postayı, gazetelerinin künye bilgileri ile birlikte yerelmedya@byegm.gov.tr e- posta adresine göndermeleri gerekiyor. Değerlendirmede özellikle yapıtların Türkçe dilbilgisi ve haber yazım kurallarına uygun olması gibi kıstaslar göz önünde bulundurulacak. Ayrıca eserlerde yerel konuların ele alınmış olması da tercih sebebi olacak. Yarışmaya ilişkin başvuru şartları ve değerlendirme kıstasları daha sonra ayrıntılı olarak Genel Müdürlüğümüzce açıklanacak.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.