REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Atakum Belediyesi Sel Problemini Çözmek İçin Aralıksız Çalışıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atakum Belediyesi Sel Problemini Çözmek İçin Aralıksız Çalışıyor
1.217
06 Kasım 2013 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun İli 2013 Yılı Taşkın kurulu son toplantısı DSİ 7.Bölge müdürlüğü salonunda gerçekleştirilirken, toplantıya Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Ali Karatekeli , DSİ Bölge Müdürü  Mevlüt Pehlivan,  Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Zeki Aliyazıcıoğluı, İlçe kaymakamları, Atakum Belediye Başkanı ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.

Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Ali Karatekeli başkanlığında toplanan yılın son taşkın kurulunda, geçtiğimiz toplantılarda alınan kararlar, yapılanlar, aşamaları ve yapılması gerekenler gözden geçirildi. Toplantıda özellikle Yanbey Deresi’nun ıslahı konusunda yapılması gereken proje konusunda, arazinin verdiği imkanlar ve yapılaşmanın getirdiği sınırlar arasındaki çelişki noktasında yoğun tartışmalar yaşandı. Samsun Büyükşehir ve SASKİ yetkilileri, bu dereden akan suyun denize ulaştırılması konusunda kapalı kanal yapılması konusunda DSİ’nin müdahil olmasını isterken, DSİ yetkilileri ise kapalı kanal yapımına karşı olduklarını, kendilerinin açık kanal yapabileceklerini, kapalı kanal istenmesi durumunda genel müdürlüklerinden onay almaları gerektiğini söylediler.Bunun üzerine söz alan ve konunun çözümü için müdahil olmak istiyorum diyen Atakum Belediye başkanı Metin Burma’nın bu isteği de dikkate alınırken, ilgili kurumlar projeyi tekrar gözden geçirmek üzere Pazartesi günü toplanmaya karar verdiler.

Yanbey Deresi ile ilgili sözlerini sürdüren  Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, ” Bu projenin tıkanması ya da olası yaşanacak gecikmeler bölgedeki sel tehlikenin tekrar etmesi  anlamına gelmektedir.O nedenle ilgili kurumlar, bir an önce uzlaşmalı ve konuyu acil olarak çözmelidirler. Ben de bu konuda üzerime ne düşüyorsa yapmaya hazırım. Şu an devam eden bazıları bitme noktasına gelen çalışmalara, Yanbey Deresi’nin de ıslahı eklenince, selden korunma yolunda iyi bir noktaya gelmiş olacağız.” dedi.

Koordineli , samimi ve gayretli çalışmalarından dolayı tüm kurumlara teşekkür ederek sözlerine sürdüren Başkan Burma, ” İlçemizde şu an büyük sorunlara neden olan bir çok noktada çalışmalar sürüyor veya bitmek üzeredir.  Çok eskiden beri yapılmasını elzem olarak gördüğüm 11 tane karayolu geçişi ile ilgili çalışmalar da başlamıştır. Kısa sürede de bitirileceğine inanıyorum.  Bu da çok sevindirici bir gelişmedir. Bunlar bitince sorunlarımız epeyce daha azalacaktır. Ancak, tamam artık Atakum selden etkilenmeyecek denilecekse, Bunun için, şu an süren çalışmalar bitirilmeli, acil olarak da Yanbey Deresi’nin etkilediği  Atakent, Yeni Mahalle yani  o çanağın sorunlarını çözecek  projenin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bütün bu çalışmalar bittiğinde Atakumda sel konusunda ciddi bir rahatlama yaşayacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

sel (5)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.