REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Atakum Belediyesi’nin Çalışmaları

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atakum Belediyesi’nin Çalışmaları
1.207
24 Mayıs 2013 - 16:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Asfalt, parke, kaldırım ve yeni yollar açma konularında oldukça özverili ve titiz bir çalışma sergilediklerini belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “4 yılda 35 bin nüfusun eklendiği ilçemizde, halkın her türlü ihtiyacına cevap vermeye çalışıyoruz” dedi.

Bugüne kadar ilçelerinin dört bir yanına döktükleri asfaltın rekor düzeyde olduğunu, bu çalışmaları, alt yapı ve inşaat çalışmaları bitmiş yerlerden başlayarak ve belirli bir program doğrultusunda hareket ederek sürdürdüklerini ifade eden Başkan Burma, “Karadeniz’in tek nüfus alan ilçesi Atakum’da son derece hızlı gelişme ve büyüme var. İyi gidiyoruz, bundan son derece memnununum. Çok yoğun bir çalışma trafiğimiz var. Adeta büyük bir şantiye gibiyiz. Bugüne kadar durmadan yeni yollar açtık, asfalt, parke, sathi kaplama, kaldırımlar yaptık. Alan bakımından Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisiyiz. Bu büyük alanda bütün gücümüzle, büyük bir gayret ve şevkle işimizi yapıyoruz. Ancak halkımızın da takdiridir ki her tarafa birden yetişmekte mümkün değildir. Bu nedenle belli bir program çerçevesinde, imkanlarımızın elverdiği ölçüde işlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Eksikliklerimiz olabilir ama yanlışımız asla olmaz” diye konuştu.

Cadde ve sokakları sıcak asfalt ile kaplamanın son derece maliyetli bir iş olduğunu, o nedenle asfaltı dökerken, bunun milli servet olduğunun bilicinde hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Burma, “Özenli ve dikkatli davranıyoruz. Alt yapısı tamamlanmamış, üstünde inşaat bulunan yerlere asfalt dökmemeye gayret ediyoruz. Çünkü biz kapladıktan sonra, çeşitli kurumlar tarafından asfaltın kesilmesi söz konusu oluyor. Sonrasında yamıyorsunuz. Bu sefer diğer bir kurum geliyor, sokağın başka bir yerini kazıyor. Haydi, orayı da yamıyorsunuz derken asfalt yamalı bohça gibi oluyor. Bu da iyi bir görüntü vermiyor. O nedenle halkımızın duyarlı davranması ve ‘niye bizim sokağımızı olmadı, diğeri oldu’ diye düşünmemesi gerekir. Bilmelidir ve anlamalıdır ki, o sokağa asfalt dökülmüyorsa, orada eksik alt yapı çalışması vardır veya üzerinde inşaat çalışması vardır. Ancak onları da tozdan ve çamurdan kurtarmak için oraları da sathi kaplama yaparak mağduriyetlerini gideriyoruz” şeklinde konuştu.

Bütün imkanlarını kullanarak, halka en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Burma, konuşmasını şöyle sürdürdü: “4 yıllık süreçte asfalt,

parke, kaldırım yapma noktasında çok büyük mesafeler aldık. Bu rekor derecesindedir. Biz bugüne kadar kimseyi farklı bir anlayışla ele almadık, bundan sonra da almayız. Bütün sokak ve caddeleri yapılması gereken, halkımıza en iyi şekilde sunulması gereken mekanlar olarak görüyoruz. Ama 4 yılda koca bir şehrin bütün caddelerinin, sokaklarının sorunlarının bitmesi de mümkün değildir. Bu konuda herkesin biraz sabırlı olması gerekiyor Bununla ilgili spekülasyon yapanlar da yapılabilir ancak Atakumluların buna kulak asacağını sanmıyorum.”

ATAKUM BELEDİYESİ ENGELSİZ ULAŞIM PROJESİ

Öte yandan, engellilerin kentsel alanlarda yararlandıkları mevcut sosyokültürel alt yapının geliştirilmesine yönelik olarak Atakum Belediyesi tarafından hazırlanan, “Atakum Belediyesi Engelsiz Ulaşım Projesi”, OKA’nın da desteğini aldı. İlçe sınırları içerisindeki kaldırımların engellilere yönelik yeniden düzenlenmesi, engellilerin ulaşılabilirliğinin artırılması ve sosyal hayata katılımlarına yardımcı olmak amacı ile hazırladıkları projenin hayata geçirilecek olmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Biz, bugüne kadar Atakum’da engelli kardeşlerimizle ilgili birçok çalışmanın içerisinde olduk. Bundan sonra da bu alanda çalışmalarımızı sürekli sürdüreceğiz. Kentte engellilerle ilgili engel bırakmama anlayışı içerisindeyiz. Bu anlamda bir projemiz ürettik ve OKA’nın yarışmasına soktuk. Onlardan destek aldık. Bu desteğin sözleşmesini geçenlerde imzaladık. OKA’nın olaya pozitif bakışının, bu tür çalışmalarının olmasını çok önemli, aynı zamanda teşvik edici olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Projelerini hayata geçirmek için çalışmalara önümüzdeki günlerde başlayacaklarını dile getiren Başkan Burma, “Mimar Sinan, Yeni, Esenevler ve Cumhuriyet Mahallelerimizde 30 bin metrelik kaldırımın engelli kardeşlerimizin de kullanacağı biçimde düzenlenmesi için çalışmalarımızı başlatacağız. Bu çalışmalar sonunda bir engellinin dahi evinden dışarıya çıkmasına, sosyal yaşama katılmasına olanak sağlayabilirsek bu bizi son derece mutlu edecektir” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.