REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Atakum Belediyesi’nin Yenilenen Hizmet Binası Açılıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atakum Belediyesi’nin Yenilenen Hizmet Binası Açılıyor
1.282
24 Eylül 2013 - 16:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum Belediye Binası’nı geliştirmek, modernleştirmek ve her türlü ihtiyaca cevap verir hale getirmek için başlattıkları çalışmaların sonuna gelindiğini ve 27 Eylül’de halkın hizmetine sunacaklarını belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Yeni bir kimlik kazanan ve çok güzel olan bu bina,gelişen ve değişen Atakum’a yakışacak” dedi.

Göreve geldiklerinde var olan binanın bırakın ilçeyi, belde hizmetlerine bile yetmeyecek kadar ancak küçük olmasının, çoğu hizmetin bir arada yürütülmesini olanaksızlaştırdığını dile getiren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Küçüklüğü ve kullanışlı olmaması nedeniyle, önce yıkıp yerine yenisini yapmak istedim. Ancak, milli servettir, kaynaklarımızı boşa harcamayalım dedim. Onun yerine mevcut binayı iyileştirelim, modern bir hale getirelim, tüm birimleri bir araya toplayayım istedim. Bu amaçla 3 katın üzerine biz 4 kat çıktık.

Dağınık haldeki tüm birimleri tek merkezde, ayrıca idari, mali,teknik gibi branşları ayrı katlarda toplayarak, çalışma bütünlüğünü sağladık. Artık halkımız belediye hizmetlerini tek noktadan alır hale geldi. Bu da bize hem kaliteli hizmet sunma, hem de zaman ve enerjiden tasarruf etme fırsatını sağladı. ” diye konuştu.

Belediye binasının üzerine 4 kat ilave ederek ve yeni bir giysi giydirerek yaptıkları iyileştirmenin bununla sınırlı kalmadığını, çevresinin de çeşitli sosyal donatılarla süslendiğini de sözlerine ekleyen Başkan Burma, “Mevcut binaya 4 kat ilave ettik. Bunun 3 katı hizmet alanı, 4.kat ise personelin bir arada gelip, takım ruhunu güçlendirmeye yönelik çeşitli aktivitelerde bulunmalarına olanak sağlayacak sosyal tesistir.

Bunun yanı sıra çeşitli nedenlerden belediyemize gelen misafirlerimizin ve belediyemiz araçlarının park sorununu halletmek, olabilecek trafik sıkışıklığını önlemek adına 80 araçlık kapalı otoparkımızı da yaptık.

Otoparkımızın üzerinden başlayarak yola kadar uzanan bölümde ise, insanları gezip vakit geçirebileceği ufak bir meydan, yürüyüş yolları, oturup dinlenebilecekleri oturma gurupları, kamelyalar, sesi ile huzur bulabilecekleri şelalemiz, ağaçlarımız,çiçeklerimiz olacaktır. Sürpriz olarak da gören herkesin beğeneceğini umduğum Atatürk Anıt Rölyefi yer almaktadır. Belediye binamız ile uyumlu ve bütünlük sağlayan, ona değer katan tüm bu çevre düzenlemesini de bitirdik” şeklinde konuştu.

Yeni giysisi ve eklenen 4 kat ile yeni bir kimlik kazanan belediye binalarının açılışına herkesi davet ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Burma, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başta Atakumlular, olmak üzere olan buraya gelen herkesin beğenisini kazanacak ve işyerini tek bir noktadan halletmelerine olanak sağlayacak olan Belediye Binası, Kapalı Otopark, Atatürk Anıt Rölyefi ve Çevre Düzenlemesi çalışmalarımız ile buraya bambaşka bir kimlik kazandırdık.

27 Eylül Cumartesi günü 13:00’te yapılacak bir tören ile de hizmete açacağız. Herkesi binamızın yeni halini görmeye bekliyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.