REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Atakum’da Yaptıklarımız, 5-6 Belediyenin Yaptıklarına Denktir”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Atakum’da Yaptıklarımız, 5-6 Belediyenin Yaptıklarına Denktir”
989
18 Temmuz 2013 - 0:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından Deniz Kafe-Restaruant’ta düzenlenen iftar yemeğine İl Başkanı Dr.Mehmet Atalay, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, 17 ilçenin başkan ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, eski il başkanları ve milletvekilleri de katıldı.

Ramazan ayının bir güzelliğinin de iftar akşamlarında uzun zamandır göremediğiniz dostlarla bir araya gelme fırsatı yaratması olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, ” Ülkemizde yaşamakta olduğumuz süreci hepimiz yakından izlemekteyiz. Gelecek adına, çocuklarımız adına endişe taşıyoruz. Umuyor ve diliyorum ki, Ramazanın hoşgörüsü Ülkede egemen olur. Kuşkusuz bu Ülkeyi birileri yönetecektir, ama demokrasiden uzaklaştığımız ölçüde sıkıntılara yakın oluyoruz.

Biz, her anlamda bütün gücümüzle demokrasiden yana, ona inanan, ondan yana tavır koyan insanlarız. Zira biz Mustafa Kemal Atatürk’ün torunlarıyız, O’nun yetiştirmesiyiz. Halkımızı seviyoruz. Ülkemizi, bayrağımızı, iyilik yapmayı seviyoruz. Kimseyi düşman bellemedik, hatta o gözle bile bakmadık. Geldik, gidiyoruz, Ömür uzun değil. O zaman kötülük yapmak, sömürmek, insanları üzmek niye? Böylelerini Allah ıslah eylesin diyorum.

Muhakkak ki, Atakum’a gelenlerimiz var, gelemeyenleriniz var. Ama yakından izliyorsunuz eski ve yeni Atakum’u gözünüzün önüne getirdiğinizde buradaki o büyük değişimi fark ediyorsunuz ve bundan gurur duyuyorsunuzdur. Burası Türkiye’nin en hızlı gelişen, değişen, dilden dile ismi dolaşan bir yeridir. Atakum herkesin almak istediği , çok güzel bir ilçedir. Bugün geldiğimiz noktadan son derece mutlu ve gururluyum. 10 yıla kalmadan Samsun’un en büyük ilçesi oluruz.

Bu dönem son derece geniş bir proje paketimiz oldu. Şimdi önümüzdeki Eylül ayından itibaren peş peşe açılışlarımız olacak. Biz halkımızın önerilerini isteklerini eleştirilerini asla kulak arkası etmedik, aksine bundan memnun olduk. Her zaman halkla iç içe, bu nedenle de onlarla bir bütün olduk. Biz yaptıklarımızı parti olarak halka iyi anlatabilirsek, üretkenliğimiz, somut projelerimizi ortaya koyabilirsek, halka bunları referans olarak verebilirsek, bunun iyi olacağını düşünüyorum.

Çok iddialı bir şekilde söyleyebilirim ki, ürettiğimiz projeler, Atakum’da yaptıklarımız, sanırım 5-6 belediyenin yaptıklarına denktir ya da fazladır. Bunu, ‘işte biz halka böyle hizmet ediyoruz’ diyerek geniş bir çevreye övünerek anlatacağınıza inanıyorum.” dedi.

Başkan Burma ayrıca, sağlığı ile ilgi de bir açıklama yaparken, ” Evet son 3 ay içinde iki ameliyat oldum. Bu ameliyat kediden, köpekten geçen parazit ameliyatıdır. Son derece basit bir şeydir. Ama sonuçta ameliyattır. Bıçak yiyorsunuz, canınız yanıyor. İnsanoğlunun başına her şey gelir. Her türlü hastalıklarda bizim içindir. Bugün hemen her ailede insanı üzecek hastalıklar vardır. Şuna üzülmedim desem doğru olmaz. Çok yoğun bir şekilde ciddi bir hastalık içinde olduğumu yayanlar var. Bunlardan medet ummamak, insan sağlığı üzerine siyaset yapmamak lazımdır. Ben kimseye beddua etmemişimdir, asla da etmem. Allah’ıma şükürler olsun, iyiyim, Ama öyle bir hastalıkta olsa ne yapalım? Allah’tan gelmiş yapacak neyimiz var? “şeklinde konuştu.

Bütün eski il başkanlarının ismini tek tek okuyarak onları alkışlatan CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Atalay, “Bu, mübarek gecedir. Ben de siyasi konuşma yapmayacağım. Nasıl bir Türkiye istediğimi dua ile dile getirmek istiyorum. Allahım, sen bize yağmalanmayan, KİT’lerİn, bankaların yağmalanmadığı, insanların işsiz kalmadığı, genç çocukların demokratik taleplerini dile getirdikleri için öldürülmedikleri ,insanların böyle sofralarda birlikte olabildikleri, birlikte üretebildikleri bir Ülke nasip et diye dua etmek istiyorum. Bu dileklerin gerçekleşmesi yakındır . Böylesi bir Türkiye’ye kavuşmamızın zamanı çok yaklaşıyor, Bunun tek bir şartı var, burada olduğu gibi birlikteliğimizi sürdürmektir. Ben yaklaşan mutlu Türkiye’nin sinyallerini çok net algılayabiliyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.