REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Aydınlık Yarınlarımızı Birlikte Kuracağız

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Aydınlık Yarınlarımızı Birlikte Kuracağız
1.016
28 Ekim 2013 - 19:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 90. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutladığını, milletçe bu heyecanı paylaştıklarını söyledi. Farklı dil, inanç ve kültürleri birarada yaşatan, gönülleri kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan Türk halkının kardeşçe birbirini kucaklamaya devam edeceğini belirterek, “Birbirimize sımsıkı kenetlenerek, aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.” dedi.

Cumhuriyet ilanının Türkiye tarihinde çok önemli bir dönüm noktasını oluşturduğunu dile getiren İl Başkanı Köktaş, “Büyük özverilerle yürütülen bağımsızlık mücadelemizin sonunda milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden cumhuriyet rejimine geçilmiştir. Böylece milletimiz, kendi geleceğini ve kaderini bizzat kendisinin belirlediği bir yönetim şeklini benimsemiştir. Geçen 90 yıl içerisinde cumhuriyetimizin kazanımları, geri dönüşsüz bir şekilde milletimiz tarafından derinlemesine özümsenmiş ve sahiplenilmiştir. Cumhuriyet öte yandan milletimizin çağdaş uygarlığın bir parçası olma arzusunun da bir göstergesidir.” değerlendirmesinde bulundu. Cumhuriyet ilanıyla ülkede kalkınma, ilerleme ve modernleşme yolunda çok önemli adımlar atıldığını vurgulayan Köktaş, “Ülkemiz, cumhuriyetle çağdaş dünyanın saygın bir üyesi haline gelmiştir. Bugün hızlı bir dönüşüm geçiren dünyamızda Türkiye’nin önemi her geçen gün artmakta, ülkemiz sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp küresel bir güç haline gelmektedir. Bütün bir milletçe elbirliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak, çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel yoktur.” şeklinde konuştu.

Cumhuriyetin bir zümrenin, kitlenin, grubun veya etnik kökenin olmadığının altını çizen Fuat Köktaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu topraklar üzerinde yaşayan 76 milyonun tamamının cumhuriyetidir. Cumhuriyet, hepimizin ortak değeridir. Cumhuriyetin tapusu, 76 milyonun üzerine kayıtlıdır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyor, cumhuriyetimizin 90. yılını, aziz milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.