REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Başbakan Erdoğan’ın Samsun Mitingi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başbakan Erdoğan’ın Samsun Mitingi
8.190
25 Mart 2014 - 14:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başbakan Erdoğan, Kastamonu’dan havayoluyla Samsun-Çarşamba Havalimanı’na geldi. Havaalanından otobüsle Samsun’a gelen Başbakan, Cumhuriyet Meydanı, çevre yollar ve parkı dolduran 100 bini aşkın kişiye hitap etti. Samsun’da tarihi bir kalabalığa seslenen Erdoğan, “Samsun’un bugün 19 Mayıs 1919’un heyecanın yaşıyor. Bugün bir başkasın Samsun. Samsun bugün bir kez daha tarih yazıyor. Samsun Karadeniz gibi kabarmış, taşmış adata kabına sığmıyor. 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Samsun’a çıktı. İstiklal Mücadelesi’nin ilk adımını attı. Bir Mustafa Kemal’i anlayanlar vardır. Bir de Mustafa Kemal’i istismar edenler vardır. Onun üzerinden rant sağlamaya oraya sığınmak suretiyle yaptıkları zulümleri gizlemeye çalışanlar vardır. Samsun’da CHP yok mu? Demek ki Samsun Mustafa Kemal’i anlamış bir şehirdir. Bunlar işine geldiği zaman Mustafa Kemal diyorlar. Türk Lirası’nın üzerinden Mustafa Kemal’i kaldıran İnönü. Devlet dairelerinden kaldıran, posta pullarından kaldıran yine CHP” diye konuştu.

Ayrıca Başbakan Erdoğan şunları söyledi: “Bu 30 Mart’ı güçlü bir şeklide atlatalım. Sandıkları patlatalım. Çok çalışacaksınız. 5 gün kaldı. Unutmayın, 30 Mart gecesi sadece belediye başkanının mührünü vurmayacağız. Bizim için bu seçim yerel seçim olmanın ötesine geçti. Bir genel seçim oldu. Bu seçim Türkiye istiklalinin belirleneceği bir seçim olmuştur. Bugün Samsun’da 51. şehir mitingini yapıyoruz. Bu millette bir aşk var. Samsun’da ben bu sevdayı görüyorum. Samsun’da bu aşkı görüyorum. İnanıyorum ki Pazar günü siz sandıkta da bu aşkınızı ve sevdanızı yansıtacaksınız. 30 Mart’tan sonra istiklal mücadelemizin yeni Türkiyemizi güçlü istikrarlı, ileri demokrasi yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Yatırımlarda Samsun’u hiçbir zaman geri bırakmadık. Üzerinde ısrarla durduk. Gençlik ve Spor Bakanlarımızı Samsun’dan seçtik. Türkiye’nin gençlik ve spor politikalarını Samsun’un evladı bakanlarımıza emanet ettik. Samsun’a 33 bin 919 seyirci kapasiteli bir stadyum yapıyoruz. Maliyeti 107 milyon TL’dir. Samsun merkez ve ilçelerine gençlik merkezleri ve birçok farklı branşlarda spor tesisleri yapıyoruz. Yaşar Doğu Spor Salonumuzu Samsunumuza kazandırdık. Olimpik yüzme havuzumu da Samsun’a kazandırıyoruz. Toplam bin 150 yatak kapasiteli şehir hastanesi yapıyoruz. 516 milyona mal olan hastanemiz ile çalışmalarımız süratle halloluyor.”

“SAMSUN’A 12 YILDA 12 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK”
Samsun’a 12 yılda 12 milyar TL yatırım yaptıklarını anlatan Erdoğan, “Buna Büyükşehir Belediyemizin yaptığı yatırımlar dahil değil. Şehrimizin ihracatı geldiğimizden bu yana 11 kat arttı. Eğitimde Samsun’a 12 yılda 2 bin 574 derslik inşa ettik. 917 okulda internet bağlantısı, 138 okulda uydu bağlantısı yaptık. İmam hatiplerin orta kısmını, meslek liselerin ortak kısmını kapattılar. Ufak atta güvercinler yesin. Sana kimse inanmaz. Biz ne yaptık 4+4+4 yaptık. Artık 12 yıllık zorunlu eğitim ile imam hatiplerin orta kısmını açtık. Kat sayı kalktı mı? İstediğiniz üniversiteye gidiyor musunuz? İstediğiniz devlet dairesinde çalışıyor musunuz? İmam hatipli gençlere, meslek liseli gençlere sesleniyorum, güzel çalışın ki güzide üniversitelerimize siz girin. Girin buralara size ihtiyacımız var. Biz geleceği sizlerin… Çok çalışın çok zulüm ettiler size. Kızlarım aynı şeyi çekti. Öz yurdunda garipsin. Sabrettiniz bu neticeyi yakaladık” diye konuştu.

foto

foto1

foto2

foto3

foto4

foto5

foto6

foto7

foto8

foto9

foto10

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.