REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Başkan Burma, “İncesu-Çakırlar Samsun’un Geleceğidir”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Burma, “İncesu-Çakırlar Samsun’un Geleceğidir”
1.729
24 Mart 2014 - 4:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İncesu-Çakırlar Mahallesi’ne giderek burada halkla buluşan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, bölge halkının özellikle ulaşım ve alt yapı konusunda sorduğu sorulara muhatap olurken, ” Biraz sabrederseniz, alt yapı sorununuz çözümlenecektir. Buralar Samsun’un gelecekteki yerleşim bölgesidir. Gereken her şey şimdi olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da Büyükşehir Belediyesi ve bizim tarafımızdan yapılacaktır” dedi.

Kendi görev alanıma düşen bir şey olursa bunu yaptığını hatta bu bölgelere, kanunen yetki ve sorumluluk alanında olmadığı halde halk mağdur olmasın diye vidanjör ve cenaze aracı hizmeti verdiğini de belirterek sözlerine devam eden Başkan Burma, ” Gelişme bir yerden başlar, diğer yerleri de içine alacak şekilde ilerler. Bu bölgeye ki burası Atakum’dan eskidir,büyüktür. Tarihinizde görmediğiniz hizmetleri verdim. 5 yıl içinde Çakırlar Korusu, düğün salonları, sosyal tesisler, kapalı pazaryerleri, yollar,asfaltlar, satih kaplamalar yaptım. Talebiniz üzerine alt yapınızın yapılmasına ve doğalgazın gelmesine öncülük ettim.Önümüzdeki dönem bu çalışmalar tamamlanacaktır. Ondan sonra da yollarınızı, parklarınızı yapacak, bölge için önemli yeni projeleri hayata geçireceğiz. Böylece burası çok güzel ve değerli bir yer haline gelecektir.Zaten Samsun sıkışmış durumda,gelecekteki yerleşim alanı buralar olacaktır.Gelecek buradadır. tüm bu çalışmaları bu dönem olduğu gibi gelecek dönemde sizlerle birlikte başaracağız.”diye konuştu.

Bölge halkının imar planları konusundaki sorularını da yanıtlayan Başkan Burma, ” Bu bölgelerde bulunan belediyeler ayrı ayrı planlar yapmışlar. İmar planı var olan hele de parselasyonu yapılan yerlerde bunu değiştirmek çok mümkün değildir. Ancak bu konuda elimizden gelen gayretle imar yönetmenliğinin insanların hakkını gasp etmeyecek şekilde uygulanması için çaba sarf ettiğimizi biliyorsunuz. Ama konu büyükşehir gündemine alınmadı. Ben belediyecilik denince ilk akla gelen insanlardan biriyim. Mimarım, projeciyim. Bu işin içinde bu kadar varım. Ben kenti, projelerimi, bugünü yarını geleceği ne olacak diye düşünerek yapıyorum. Yaptığımız bir çok eser var. Bunlar arasında Yaşam Parkı-Merkezi ,Atakum Kültür ve Sanat Merkezi, Çakırlar Korusu,Emek Park-Pazarı, Türkiye çapında projelerdir.Nüfusumuz yüzde 50 arttı. Beğenilmeyen,güzel olmayan bir yere insanlar niye akın akın göç etsin? Karadeniz’de Atakum kadar gelişen ve büyüyen bir yer göstersinler bakalım gösterebilecekler mi? Sizler herkesi sınavdan geçireceksiniz. Diyeceksiniz ki, bu adam hiç olmazsa bir site yöneticiliği falan yaptı mı? ne üretti? bilgisi,birikimi var mı? ne ürettiğini bileceğim ki neler üretebileceğini de kestirebileyim değil mi? “şeklinde konuştu.

Öte yandan Başkan Burma, kendisini görmek isteyen 82 yaşındaki Dursune Kaya ve Ekrem Odabaş’ı kırmayarak, onları evlerinde ziyaret ederek,gönüllerini aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.