REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Burma: “Dün Duayensiniz Diyenler Bugün İntihalci Diyor”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Burma: “Dün Duayensiniz Diyenler Bugün İntihalci Diyor”
1.157
04 Mart 2014 - 19:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum Belediyesinin son meclis toplantısında konuşan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Dün belediyeciliğin duayenisiniz, ortada bir Metin Burma gerçeği olduğunu biliyoruz diyenler bugün sırf siyaset yapmak uğruna projemi intihal etti diyor.”dedi.

Acısıyla, tatlısıyla, tartışarak, bazen ayrı görüşte ancak çoğu zaman ortak kararlar alarak bir şeyler yapmaya, üretmeye, Atakum’u geliştirmeye ve değiştirmeye çalıştıklarını,bunu da başardıklarını dile getiren Atakum  Belediye Başkanı Metin Burma,” Sevgi ve saygı çerçevesinde birbirimizi kırmadan üzmeden Atakum için mücadele ettik ve son derece başarılı bir bey yıl geçirdik Çalışmalarımız sonucu ilçemiz çok şey kazandı. 2337 tane işyeri açma ruhsatı verdik. Bu 10 bin kişilik istihdam demektir.  Mecliste yapılan her türlü değerlendirme, öneri, eleştiri ilçemiz için bir katkıdır. Katkılarınızla Atakum Karadeniz’in en güzel, yıldızı parlayan ilçesi oldu. Herkesin beğendiği Samsun denince akla ilk gelinen yer olduk.  45 binin üzerinde göç aldı. 150 bin nüfuslu bir Türkiye’nin pek çok ilinden daha büyük bir ilçe olduk. Bu sizin, benim, belediyede çalışan arkadaşlarımızın emeğidir. Bu gelişim, siyasi kısır çekişmeleri bir kenara bırakarak, ortak çalışmamız sonucu olmuştur. Siyasette ben de varım demek için herkes  kendine bir rol biçmeye çalışıyor. Bir aday arkadaşımız ziyaretime gelmişti. Kendisini sevgiyle karşılamıştım. Gelip ortada bir Metin Burma gerçeği var,siz belediyeciliğin duayenisiniz demişti. Ben de kendisine nezaketinden dolayı teşekkür etmiştim. Şimdi  kalkmış bana intihal etti filan gibi, Atakumda yapılanları yok saymak gibi, inkarcılık gibi bir takım çabaların içinde olduklarını görüyorum.Bunu bir kompleks olarak değerlendiriyorum. Bu gelişme karşısında bir paniğe kapılma olarak değerlendiriyorum.  Bence, size, bize, çalışanlara teşekkür edilebilse daha nezaketli bir şey olurdu. Ama o  bilgili, bilinçli, cesaretli, kendine güvenen adam işidir. Hiç bir suretle bizlerin emeğinin yok sayılmasına, dil uzatılmasına izin vermem. Başkalarının eserlerine çamur atma yerine,uygarca davranıp bugüne kadar ne yaptıklarını onlar ortaya koysun millet görsün.Bu kendine güvendir. Bize teşekkür edilemedi, size teşekkür edilemedi ama ben size teşekkür ediyorum. Sizin v erdiğiniz öneriler, eleştiriler, katkılar sayesinde Atakumun bu son beş yılda gösterdiği sıçramada önemli gelişmede hepinizin payı olduğunu düşünüyorum ve teşekkür ediyorum. Kamu malının kollanması konusunda titiz davrandık. Çocuklarımıza torunlarımıza daha sağlıklı bir kent bırakmak için çaba gösterdik. Belki çoğunuzla aynı platformda olmayacağız ama kalbinizin her zaman Atakum için atacağına inanıyorum. Atakumun tarihi yazılırken bugünlerden söz edilecektir diye düşünüyorum. “şeklinde konuştu.

Geleceğin en önemli ve olmazsa olmaz projelerinden birisi olarak gördüğü  kent meydanı yapılması konusunda hala ısrarcı olduğunu, bu işin peşini bırakmayacağını da söyleyen Başkan Burma, ” O zamanki hükümet yetkililerine, kent meydanı mı? havuz mu? diye halka soralım demiştim. Kabul görmemişti. Tamam, bunu Metin Burma projesi olarak görüyorsanız, meydanı yapacağınıza söz verin ben görevimden çekilirim demiştim. Verdiğim sözü tutan biri olduğunu da herkes bilir. Onu da kabul etmediler. Ben Atakum’u böyle seviyorum.Bu süreç içinde yapılmasına itiraz ettiğimiz Samsun Emniyet Müdürlüğü binası, SGK, Protokol Camii gibi Karadeniz’in en büyük camiinin Atakumda olmasından elbette şeref duyarım. Ama yerinin iyi belirlenmesi gereklidir,yarınlara büyük problemler yaratacak şekilde konumlandırılmamalıdır diyedir itirazımız. Derdimiz budur bunu anlatmaya çalışıyoruz. Burada şu an yoğun olan trafik ileride bırakın aracı yayaların bile geçişine müsaade etmeyecek duruma gelecektir.”şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan AK Parti Grup Başkanı Murat Ekşi, CHP Grup başkanı Suat Hayri Erdönmez ve MHP Grup Başkanı Cemalettin Kola, geçen dönemde kararlı ıkla, Atakum ve Atakumlunun menfaatleri doğrultusunda  çalıştıklarını, meclise gelen altına imza attıkları kararların yüzde 96’inin üstünde oybirliği ile kabul edilmesinin uyumlu bir çalışmanın ürünü olduğunu, atakumun gelişmesi için katkı vermeye çalıştıklarını,bunu da başardıklarını söylediler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.