REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Bütün Çılgınlar Sever Beni” Tiyatro Oyunu 1 Nisan’da Samsun’da

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Bütün Çılgınlar Sever Beni” Tiyatro Oyunu 1 Nisan’da Samsun’da
2.496
08 Mart 2014 - 16:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aysa Organizasyon tarafından, Samsun tiyatroseverlere yepyeni bir oyun daha getirtiyor. Aysa Organizasyonun Samsun’a getirttiği oyunda insan ilişkilerini basit ama çarpıcı bir dille anlatan oyuncular, “Bütün Çılgınlar Sever Beni’yi” sizlerle buluşturuyor. Bulgar yazar Stefan Tsanev’in yazdığı oyunu Kemal Aydoğan’ın yönettiği 70 dakika tek perdelik ‘Bütün Çılgınlar Sever Beni’ adlı oyununda Mert Fırat, Volkan Yosunlu ve Aslı Tandoğan oyuncu olarak yer alıyor. Oyun 1 Nisan Salı günü saat 21.00 de SBB Sanat Kültür Merkezi’nde sahnelenecektir. Bilet satışları Çiftlik Caddesinde Park-Bravo ve Piazza AVM’de Tommy Hilfiger’de yapılmaktadır.

Kadın-erkek ilişkisi üzerine, özellikle de erkek bakış açısını Ti’ye alan oyun, izleyenleri, bir taraftan güldürürken, öteki taraftan da kendilerine ve ilişkilerine dair bir muhakemeye ittiği ifade ediliyor. Bulgar tiyatrosunun önemli oyun yazarlarından biri olan Stefan Tsanev’in Bütün Çılgınlar Sever Beni ya da Baştan Çıkarma isimli oyununu Samsunlu tiyatroseverler seyretme fırsatını yakaladılar. Oyun, Yosif’in, karısı Maria’nın kendisine olan sadakatini sürekli olarak irdelemesi sonucu eski dostu Angel’dan karısını baştan çıkarması konusunda yardım istemesini anlatır.

Doğa Uğurel, Tiyatro Portal’de kaleme aldığı yazısında oyunla ilgili şunları söyler: “Hayatta neredeyse her şeye sahip, son derece maddiyatçı ve bunun yanında sanata ve onunla beraber manevi duyguları tatmin eden diğer şeylere de anlamsız gözüyle bakan Yosif, arp sanatçısı olan karısı Maria’nın kendisine olan sonsuz bağlılığından şüphelenmektedir çünkü Yosif’e göre “bir kadını kimse baştan çıkarmaya çalışmamışsa kadının kocasına sadık kalmaktan başka çaresi yoktur” işte tam da bu yüzden Yosif bu bağlılığı denetlemek ister. Bu denetleme için de kendinden neredeyse zıt karakterde olan eski dostu Angel’dan yardım ister. Yosif’e göre bir kadının baştan çıkarılması çok kolaydır yeter ki doğru taktikleri bilesin. Özünde ise iktidar olan erkeğin yani oyundaki karşılığı Yosif’in güvenmediği kendisidir. Şayet karısının kendisini aldatması durumunda zedelenecek olan kendi karısı üzerindeki otoritesinden başka bir şey değildir. Bunun yanında yine karısının her seferinde kendisini aldatmadığını görmesi, öğrenmesi yine kendisini tatmin eder, gücünün sağlamlığını kendisine kanıtlar. Bir başka konu ise ihanet paradoksudur. Karısının kendisine ihanet edip etmediğini arkadaşının ihaneti yoluyla öğrenmeye kalkar” diye yorumlamaktadır.

Bu yorumdan sonra asıl düşünce ve yorumlarınızı sizde oyunu izledikten sonra yapacaksınızdır. Şimdiden Samsunlu tüm tiyatroseverlere iyi seyirler dileriz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.