REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Canik Belediye Başkanı Genç: Sorun Siyaset Değil, Vizyondur

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Canik Belediye Başkanı Genç: Sorun Siyaset Değil, Vizyondur
1.142
15 Kasım 2013 - 14:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile siyaseten çekişme veya kavga içinde olmadıklarını söyledi. Genç, hadisenin şehre bakış vizyonundaki farklılıklarla ilgili olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile arasında siyasi çekişme ve kavga olduğunu dair iddialara ilişkin açıklama yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Cihan’a konuştu. Başkan Yılmaz ile siyaseten çekişme veya kavga içinde olmadıklarını ifade eden Başkan Genç, görüş ayrılıklarının şehrin bugüne ve geleceğine dair bakış açılarından kaynaklandığını söyledi.

21. yüzyıldaki gelişmelere yerel yöneticilerin bakışında problem gözlemlediğini vurgulayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, belediyelerde şehirlerin batısının gelişip, doğusunun geri kalmasına ilişkin bir anlayışın hakim olduğuna dikkat çekti. Doğu kesimlerine bugüne kadar şehirlerin arka bahçesi gözüyle bakıldığının altını çizen Başkan Genç, “Hala bu fikirde, anlayışta olanlar var. Bütün mesele budur. Şehrin arka bahçesi olan doğunun gelişemez olduğu sanılıyor. 21. yüzyılda şehirleri geleceğe taşıyacak olanlar belediye başkanlarıdır. Hükümetler değildir. Bu yüzden artık ülkeler değil, şehirler yarışıyor. Bunu algılayamayanlar hala eski fikir ve anlayışla hareket ediyor. Samsun’da şehir hep Atakum’a doğru büyür denilen bir anlayışın aksine ilk defa doğusunun da büyüyebileceğini gösterdik. Dolayısıyla bu siyasi bir kavga değil, vizyondur. Konuya böyle bakıyorum. Benim ne Yusuf başkan ile ne de şehri yöneten diğer yöneticilerin hiç birisiyle kavgam veya tartışmam olamaz. Ancak şehre bakışım farklı.” değerlendirmesinde bulundu.

“SAMSUN, 17 İLÇESİYLE BİRLİKTE KALKINMALI”

Kendisinin Samsun’un 17 ilçesiyle birlikte topyekün gelişip kalkınabileceğini savunduğunu anlatan Başkan Osman Genç, “İlçelerin hepsinin ayrı ayrı görevleri olmalı, görevler yerine getirildiği zaman Samsun topyekün ayağa kalkar. Bunun da olabilmesi için Samsun hem güvenli şehir olacak, hem de yatırımcıların yöneticilere güven duyması lazım. Yatırımcı, bur sorunla karşılaştığı zaman Büyükşehir Belediye Başkanlığı veya ilgili kurumların sorunlarının hemen çözüleceğini bilmeli. Böyle bir kanaat olmalı. Yoksa yatırımcı Büyükşehir veya ilgili kurumlar varken niye benim yanıma gelsin. Yatırımcı ne şehrin başındakilere ne de sonundakilere güveniyor. Neden. Çünkü gelen yatırımcıların önü tamamen tıkatılıyor. Onun için yatırımcı şehirden kaçıyor veya gelmiyor. Sorun bakışla ilgili yani. Şehrin bütün olarak sahiplenilmesi ve yatırımlar için doğru planlanması lazım. Bu yapılabilseydi Samsun bugün sosyal ekonomik gelişmişlik 33. sırada olmayacaktı.” şeklinde konuştu.

“ÖVÜNÜLECEK TARAFIMIZ YOK”

Samsun’un yaşanabilir şehirlerarasında 46. sırada olduğuna dikkat çeken Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başarı kriterine baktığımız zaman milli gelirden en fazla pay alan 4 ilçeden birincisiyiz. Yeni yapılan yatırımlarda 6 bin 500 kişi çalışıyor. 50 yıllık mazisi bulunan organize sanayi bölgesinde 5 bin insan çalışıyor. Ama Gaziantep’te sadece bir fabrikada 8 bin 500 kişi çalışıyor. Övünülecek tarafımız yok yani. Başımızı önümüze alıp düşünmeli, birlikte bir şey yapabilmeliyiz. Samsun’a gelen iki gurubu memnun ettiğimiz an şehrin gelişimi inanılmaz ölçüde hızlanacaktır. Bunlardan birincisi işini geliştirmek isteyen girişimciler, üniversite bitiren gençlerdir. İş dünyasını ve eğitimli taze beyinlerin kalmasını sağladığımız an, Samsun’un gelişecektir. Başka türlü olması mümkün değil.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.