REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Çarşamba Belediyesi’nin Arıtma Tesisleri, Çevre ilçelere de Hizmet Verecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çarşamba Belediyesi’nin Arıtma Tesisleri, Çevre ilçelere de Hizmet Verecek
1.489
02 Aralık 2013 - 7:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çarşamba Belediyesi’nin yapımını tamamlayarak hizmete açtığı katı atık ve içme suyu arıtma tesislerinin, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerine de hizmet vereceği öğrenildi. Proje çalışmaları tamamlanan atık su arıtma tesislerinin ilçe için büyük önem taşıdığını ifade eden Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, tesislerin örnek teşkil ettiğini söyledi.

Çarşamba halkının 40 yıldır özlemle beklediği birçok yatırıma kavuştuğunu, bundan komşu ilçelerin de yararlandığını ifade eden Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, yatırımlarla ilgili yazılı açıklama yaptı. İlçedeki arıtma tesisleri yatırımları hakkında konuşan Belediye Başkanı Dündar, “Katı atık düzenli depolama ve bertaraf tesisleri ile içme suyu arıtma tesislerinin yapılması ve atıksu arıtma tesisi projesinin tamamlanmış olup inşaat aşamasına gelmesi şehrimiz için büyük hizmetler. Çarşamba İlçesi son 9,5 yıldır belediyecilik tarihi açısından çok anlamlı ve önemli yıllar yaşadı. 2004 yılında 49 bin nüfusla hizmet etmeye başladığımız Çarşamba nüfusu günümüzde 70 bine ulaştı. Hemşehrilerimiz, 30 – 40 yıldır özlemini çektiği hizmetlere bizimle kavuştu. Kentsel yapı, sosyal tesisler ve arıtma projelerinin eksikliği şehirde çok ciddi bir problemdi. Büyük uğraşlar ve girişimler sonucunda İlçemize katı atık düzenli depolama ve bertaraf tesisleri ile içme suyu arıtma tesislerini kazandırdık. İlçemiz için çok önemli bir proje olan atık su arıtma tesisleri çalışmalarına başladık.” diye konuştu.

TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN

Katı atık tesislerini tanıtan Başkan Hüseyin Dündar, “Katı Atık Düzenli Depolama Tesisleri Çarşamba Belediyeler Birliği tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alınan hibe ile yapılarak 2010 yılı haziran ayı başında işletmeye açılmıştır. Tesisin işletme ömrü yaklaşık 20 yıl olarak projelendirilmiş olup 20 yıl sununda tesiste 660.000 metreküp çöp depolanacaktır. Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık, Çınarlık, Hürriyet, Dikbıyık, Ağcagüney belediyelerindeki evsel katı atıklar bu tesiste bertaraf edilmektedir.” bilgisini verdi.

“ÇARŞAMBALILAR KALİTELİ İÇME SUYU KULLANIYOR”

Sefalı mevkiinde kurulan içme suyu arıtma tesisleri ile Çarşamba halkının bölgenin en kaliteli içme suyunu kullandığına da değinen Başkan Dündar, “Çakmak Barajı’ndan isale hattı ile Sefalı İçme Suyu Arıtma Tesislerine taşınan içme suları burada arıtıldıktan sonra Çarşambalıların kullanımına sunuluyor. Bölgenin en temiz suyuna sahip olan Çakmak Barajı’ndan sağlanmış arıtılmış su ile hemşehrilerimiz bölgenin en kaliteli suyunu kullanıyor. Bunun yanında ilçemizin kuzeyinde kuracağımız Atıksu Tesisleri için proje çalışmalarını tamamladık, inşaat çalışmaları başlıyor. Şehrimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.