REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

CHP Atakum Kadın Kolları’ndan Kadına Şiddete Hayır Etkinliği

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP Atakum Kadın Kolları’ndan Kadına Şiddete Hayır Etkinliği
1.658
25 Kasım 2013 - 19:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Atakum Kadın Kolları Başkanı Filiz Öztopal, 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri konusunda önemli bir artışın gözlenmekte olduğunu belirten Öztopal, “2002-2012 yılları arasında 4.675 kadın,2013 yılının ilk altı ayında 106 kadın erkek şiddeti sonucu hayatını kaybetti.
Adalet Bakanlığı verileri, Türkiye’de kadınlara yönelik cinayetin son 10 yılda % 1400 arttığını gösteriyor. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinden (AİHM) aile içi şiddet nedeniyle ceza alan ilk ülke Türkiye’dir.” diye konuştu.

DİYANETE YÜKLENDİ
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in, “Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” imza protokolündeki konuşmasında basında yer aldığı şekliyle “Kadına karşı şiddetle uğraşacağınıza önce insanlığa karşı cinayetleri önleyin” dediğini vurgulayan Öztopal, “Bu zihniyet kadını insan yerine koymayan, kadın cinayetlerini insanlığa karşı işlenen suçlar arasında saymayan ve kadın şiddetini meşrulaştıran tehlikeli bir zihniyettir. Bu tarz söylemler kadın cinayetlerini meşrulaştırmaya hatta tüm sorumluluğu kadınların üzerine yıkmaya sebebiyet verecek ifadelerdir” şeklinde konuştu.

“AKP ÖZELİMİZE KARIŞIYOR”
Filiz Öztopal, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’un yine basında yer aldığı şekliyle kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yapmasının büyük bir yanlışlık olduğuna dair sözlerine de değinerek, “Kız ve erkek öğrencilerin ayrı okullarda okutulmasının gerektiğini ve bu yanlışlığın önümüzdeki dönemde düzeltileceğini söylemesi, kadınlara çocukluktan başlayarak potansiyel suçlu muamelesi yapıldığının bir göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

AKP’nin, çocuk sayısından kürtaj hakkına kadar her özel duruma karıştığını söyleyen Öztopal, “Kadınlara şiddet uygulanması bir insan hakkı ihlalidir. Devletin tüm kurumlarıyla sorunu çözme görevi vardır. Devlet, şiddet mağdurlarını korumak, şiddete başvuranları cezalandırmak, şiddet mağdurunun uğradığı zararı tazmin etmekle yükümlüdür.” açıklamasında bulundu.

chp-kadin-2

chp-kadin-3

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.