REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı’ndan 8 Mart Açıklaması

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı’ndan 8 Mart Açıklaması
1.672
07 Mart 2014 - 8:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Dürdane KILIÇ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle, CHP il binasında bir basın açıklamasında bulundu. Kadına günümüzde verilen değere değinen Kılıç, “8 Mart, kadınların, erkeklerle eşit haklara sahip olması yolunda verdiği mücadelenin meşalesinin adıdır. 8 Mart 1857 yılında Amerika’nın New York kentinde tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının düşük ücretleri, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için grevler yaptılar ve bizler bugün bu kadınların isyanları ve başkaldırmaları sonunda yakılmalarını kınıyor, emekçi kadınlarımızı her 8 Mart’ta anıyoruz.” diye konuştu.

Ülkemizde kadınlara gerekli değerin vermediğini de söyleyen CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Dürdane KILIÇ, “Ülkemizde kadına yönelik şiddet, özel ve kamusal alanda artarak devam ediyor. Oysa bizler biliyoruz ki kadın mücadelesi, aynı zamanda şiddetle hesaplaşma mücadelesidir. Ancak, her geçen gün şiddeti meşrulaştırma çabalarının arttığını, yüreğimiz acıyarak, öfkemiz büyüyerek görüyoruz, yaşıyoruz.” dedi.

Mevcut hükümete de yüklenen Kılıç, “AKP hükümeti, şiddetin, yoksulluğun, sadakanın, işsizliğin ne olduğunu biz kadınlara bir kez daha gösterdi, yaşattı. Ancak bizler biliyoruz ki, bu yapılanlar bir ihmal değil, bir tercihtir. Ama başaramayacaklar, çünkü bizlerin yaşam alanları özgürlükten, emekten, barıştan yana değişmediği müddetçe, biz kadınların taleplerine kulaklarını tıkadıkları sürece, bizler haykırmaya, sesimizi daha fazla duyurmaya ve canımız pahasına mücadele etmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini sürdürdü.

“Bu süreçte farklı görüşlerin zenginlik olduğunu, biz kadınların dayanışmasının ,ortakmücadele yürütmesinin zorunluluk olduğunu biliyoruz. Toplumun her kesiminde ezilen, dışlanan ,isyan eden, barış, emek, demokrasiye inanan kadınlarımızın, yaşamın her alanında yan yana, omuz omuza, olduğu sürece başarılı olacağına inanıyoruz.” diyen Dürdane Kılıç, “Çünkü gün dayanışma günüdür. Çünkü 8 Mart direnme günüdür. Çünkü 8 Mart kadınların mücadele günüdür. Yaşasın Kadın Dayanışması! Tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart gününü,kurtuluşlarının başlangıç günü olması dileklerimizle kutluyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.