REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Cinsel İstismara Uğrayan Kızının Zanlısı Serbest Bırakılınca İsyan Etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cinsel İstismara Uğrayan Kızının Zanlısı Serbest Bırakılınca İsyan Etti
1.909
27 Kasım 2013 - 16:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karete kursunda, hocası tarafından cinsel istismara uğrayan 13 yaşındaki Z.S.’nin babası Mustafa S., mahkeme tarafından üniversiteden talep edilen iki raporda ‘cinsel istismar’ kararına rağmen zanlının serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Mustafa S, “Kızımın olay sebebiyle ruh sağlığının bozulduğuna dair Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) tarafından iki farklı tarihte düzenlenen heyet raporu var. Mahkemenin istediği bu raporlar neden dikkate alınmadan sanığın beraatına karar veriliyor bunu kabul etmekte zorlanıyorum.” dedi.

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde yaşayan 13 yaşındaki Z.S, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan karete kursuna kayıt yaptırdı. Kursta ders veren hocanın yakın arkadaşı olduğunu ifade eden Z.S’nin babası Mustafa S., kızının bir yıla yakın ders aldığı hocasının tarafından cinsel istismarına maruz kaldığı iddiası ile mahkemeye başvurdu. Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan Z. K.’nın, mahkeme tarafından üçüncü celsede tahliye edilmesi ailenin tepkisini çekti. Mağdurenin babası Mustafa S., “Mahkeme birinci celsede kızımı üniversiteye sevkederek duruşmayı bir hafta sonraya erteledi. 2. Celseye mahkemeden rapor yetişmedi. Bu sefer de 12 gün sonraya gün verdi. Üçüncü celsede de rapor beklenmeden sanık 18 gün içinde tahliye edildi.” şeklinde konuştu.

Sanığın tahliyesinden sonra üniversiteden kızının ruh sağlığının bozulduğuna dair rapor geldiğini dile getiren baba Mustafa S., “Konuyla ilgili kızımın olay sebebiyle ruh sağlığının bozulduğuna dair iki farklı tarihte düzenlenen heyet raporu var. Mahkeme tarafından istenen bu raporlar neden dikkate alınmadan sanığın beraatına karar veriliyor bunu kabul etmekte zorlanıyorum.” dedi.

Şikayetleri üzerine savcının isteği ile kızının Çocuk İzleme Merkezi (ÇİM)’e gönderildiğini dile getiren Mustafa S, kızının burada maruz kaldığı cinsel istismar sebebiyle doktor kontrolünden geçirildiğini, doktor tarafından yapılan değerlendirmede Z.S’de darp ve cebir izine rastlanmadığı ancak mağdurenin beyanlarına itibar edilebileceğini, kendi yaş gurubu içerisinde beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak durunda olmadığı, maruz kaldığı suçun hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneğinin geliştiği, olay nedeniyle beden salığının bozulmadığı ancak ruh sağlığının bozulduğu kanaatinin hasıl olduğu yönünde rapor düzenlediğini ifade etti. Mahkemenin bununla da yetinmeyip kızını üniversiteye sevkettiğini anlatan baba Mustafa S, mahkeme üniversiteden rapor gelmeden düzenlenen üç celse ile zanlıyı serbest bıraktı. Kızıma bunu yapan adam şimdi iş yerimin karşısından geçerek burnumun dibinde geziniyor. Bu adalet mi?” şeklinde sordu.

Kızının bozulan ruh sağlığı sebebiyle her ay doktor kontrolüne gittiğini aktaran baba Mustafa S, “Bu süreçte kızım yetişkinlerin kullandığı Lustral isimli depresyon ilacı kullanıyor. Mahkemenin buna inanması için kızımın başına daha kötü bir olay mı gelmesi lazımdı?” şeklinde sitemini dile getirdi.

CİHAN Haber Ajansı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.