REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Demirtaş, İlkadım’a ‘ne yapmış’, O bile bilmiyor?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Demirtaş, İlkadım’a ‘ne yapmış’, O bile bilmiyor?
1.210
14 Mart 2014 - 13:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP İlkadım Belediye Başkan adayı Yılmaz, MHP’li Başkan Demirtaş’ın ‘Hizmet yaptık dediğini ama onun bile ne yaptığını bilmediğini’ iddia etti. Yılmaz, “Samsun’u bilmiyormuş, şimdi öğrenmiş. Deneme tahtası mı İlkadım” dedi.

CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz, İstasyon Mahallesi’nde yine sokaklara taştı. “Gümbür gümbür geliyoruz. Bunu onlar da biliyor” diyen Yılmaz, mevcut Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş’ın, belediyeciliği bilmeden yaptığı işlerin, acemiliklerin İlkadım’a hizmet olarak dönmediğini belirterek, “500 milyon liralık bir bütçe dönmüş. 98 milyon lira borcu var. Ya Allah aşkına Sevgi Evleri diyor. Yerini bilen var mı. Başka ilçedeki hizmetin İlkadım’a katkısı ne, İlkadım’ın önceliği nerede” dedi.

Yüzlerce kişiye hitap eden ve adeta miting havasına dönüşen toplantıda MHP’li başkan Demirtaş’ın icraatlarını eleştiren Yılmaz, “Bütün iddiamız dürüstlük yetim hakkını yedirmeme üzerine kurulmuş bir belediye başkanının ve adayın bu yaptıklarının siyasi ahlakla ilgisi yoktur. Belediyenin borcu olur, gerçi bu büyük bir borç onu söyleyeyim. Yıllık bütçesinin üstünde bir borç. 5 yıllık hizmet süresi içinde 500 trilyonluk bir para hareketi oldu. Ben şimdi size soruyorum. İlkadım Beledyiesinin 5 tane ciddi projesini sayabiliyor musunuz. Ekmek fabrikası yaptık diyor 17 trilyon lira içinde 17 kuruş yok, sevgi evleri yaptık diyor reklam panoları var ilkadım ilçesine hayırlı olsun diyor bu sevgi evlerinin nerde olduğunu bilen var mı? 19 Mayıs ilçesinde. 19 mayıs ilçesinde yapılan sevgi evlerinin llkadım belediyesiyle ilgisini bilen var mı. Nesi ilkadım ilçesine hayırlı olacak” dedi.

ÇORBA EKMEKLE ÖVÜNMEK, NİYE
“Çorba ekmek dağıttık, işte çöpünüz altın oldu. Nasıl olduysa, kim için oldu onu bilemiyoruz. 5 litre atık mutfak yağı getir sana 1 litre yağ verelim halka ekmek verdik filan.. Hepsi fakir edebiyatı” diyen Yılmaz, şöyle devam etti: “ Bütün bunlara bak aritmetik olarak bütçe olanakları içinde ne kadar yer tutar. Bu bütçenin yüzde 1’i kadar. Bu paralar yenmiştir, çalınmıştır. Bu konuda iftiracı durumuna düşmemek için bişey demek istemiyorum. Ona sonra bakacağız. Ama şunu görüyorum bu kadar bütçe olanağı içinde yapılanlar devede kulak. Efendim işte ben 30 senedir Samsunda yoktum, bilmiyordum mesleğim gereği de belediyecilik bildiğim bir konu değildi. Ama şimdi öğrendim bundan sonra iyi yaparım. Ya böyle bir anlayış olabilir mi?. Geçen 5 yıl ne olacak 500 trilyonluk kaynak tüketilmiş o ne olacak o para hepimizin parası değil mi. İşte AK Parti adayı Erdoğan bey ‘yetim hakkını yedirdin diyor belgelerini yayınlıyor çarşaf çarşaf’. İşte anlatıyor beton kasaptan alındı diye ben 35 yıllık inşaat mühendisiyim. İlk defa kasabın beton sattığını gördüm.”

BENDEN SONRA ÇİVİ ÇAKMAMIŞLAR
İlkadım İlçesi’ne haksızlık yapıldığını söyleyen CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz, İstasyon mahallesine kendi belediye başkanlığından sonra yapılan bir şey olmadığını iddia ederek, “Bir çivi çakılmamış. İyi giden bişey var mı? Burada otopark, yeşilalan var mı. Bunlar hangi yüzle oy isteyecekler. Bunun hesabını 30 marttaki sandıkta sormalısınız arkadaşlar. Siz bunları bekliyorsunuz, o çorba ekmek diyor. Bununla da övünme. Çorba ekmek o bölge halkının yoksulluğu demektir. İşsizliğe çözüm bul, esnafın işlerinin iyi olması imkanlarını zorla, cazibe merkezleri oluştur. Hükümetin çözemediğini ben nasıl çözerim dememelisin. Katkı oluşturmalısın. Trabzon’un merkezinden daha büyük bir ilçeyi yönettiklerinin farkında bile değil bunlar.” diye konuştu.

ADAYLAR BİZİM PROJELERİ TAKİP EDİYOR
AK Parti adayı Erdoğan Tok’un, “Ankara ile ilişkilerimi de kullanıp İlkadım’a hizmet getireceğim’ sözlerini de eleştiren Yılmaz, şunları söyledi: Ya bu bir acizliğin ifadesi değil mi. Yasalar belli yasal sınırlar belli. Ben aday olduğum günden itibaren broşürlerimde projelerimi açıkladım. İnsanlar arkamızdan gelmeye başladı; ama baktım ki; adaylar da bizi takip ediyor. Mesela TOKİ ile kentsel dönüşüm yapmayacağım dedim, Tok’ta demeye başladı. Ama bizim gençlerimiz, yaşlılarımız, çocuklarımız, engellilerimiz hepsi için ayrı ayrı projelerimiz var. Samsun da 158 bin engelli yurttaşımız var onları evlerinden çıkarıp aramıza alarak yaşamımızı beraber sürdürmeliyiz. Ayrıca hizmetlerimizde asla mikro milliyetçilik yapmayacağız. Herkese eşit hizmet gelecek.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.