REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Demirtaş: Müftülükle Birlikte Çocukları Suça Düşmekten Kurtaralım

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Demirtaş: Müftülükle Birlikte Çocukları Suça Düşmekten Kurtaralım
1.003
18 Kasım 2013 - 22:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Toplumun ruhen ve bedenen sağlam ve dinamik gençlerle ayakta kalabildiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, suça yönelmiş gençlerin ‘Belediye ve Müftülük’ ortak programıyla topluma kazandırılabileceğini ifade etti.

İlkadım cami imamları istişare toplantısı Gazi Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. İstişare toplantısına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat ve ilçe cami imamları katıldı.

İMAMLARA TAVSİYELER

Toplantının açılış konuşmasını yapan Müftü Hayrettin Öztürk, İlkadım ilçesinde görev yapan camii imamlarına bazı nasihatlarda bulundu. İmamların toplum önderleri olduğunu söyleyen Müftü Öztürk, “Hakikatların önündeki cehaleti ortadan kaldıracak ilim ve irfan ordusu imamlardır.” dedi. İmamların engin fikir ve düşünce dünyasına sahip olması gerektiğine vurgu yapan Öztürk, “İmamlar, bir toplumda bir bedende baş gibidir. Bulundukları bölgenin önderidir. Bireylerin aydınlatılmasında toplumun önderi olan imamlara büyük görevler düşmektedir.” diye konuştu.

Kötü alışkanlıklar kazanmış gençlerin topluma kazandırılması noktasında Diyanet İşleri ile birlikte çalışma yürütülmesi gerektiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, her iki kurumun ortak çalışmasıyla toplumsal huzur ve refahın sağlanmasında önemli bir adım atılabileceğini kaydetti.

Din görevlilerinin toplumun önünde örnek ve kendisine danışılan kişiler olduğunu kaydeden Başkan Necattin Demirtaş, “Belediye Başkanı olarak 4,5 yıldır halkın arasındayız. Önümüze gelen en büyük sorunlardan birisi de kötü alışkanlık kazanmış gençlerin topluma kazandırılmasıdır. Toplum ancak, ruhen ve bedenen sağlam ve dinamik gençlerle ayakta durmaktadır. Kötü alışkanlıklar, gençlerimizi mahvetmektedir. Bu manada toplumu ayakta tutmak için gençlerimize sahip çıkmalıyız. Bu manada manevi duygulardan yoksun insanın suça yönelmesi kaçınılmaz oluyor. Belediye-Müftülük işbirliği ile sokağa itilmiş, suça ve kötü alışkanlıklar kazanmış kişilerin topluma kazandırılması gerekmektedir.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.