REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Dev Sağlık İş’den Kıdem Tazminatı Eylemi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dev Sağlık İş’den Kıdem Tazminatı Eylemi
1.054
27 Ekim 2013 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dev Sağlık İş Sendikası Samsun Şubesi, kıdem tazminatı fonunun kurulması ve iş hayatına yönelik gerçekleştirilmesi planlanan düzenlemelere gerçekleştirdiği eylem ile tepki gösterdi.

Dev Sağlık İş Sendikası Samsun Şubesi, kıdem tazminatı fonunun kurulmasını ve iş hayatına yönelik gerçekleştirilmesi planlanan düzenlemelere İstiklal caddesi üzeri Süleymaniye geçidinde gerçekleştirdiği eylem ile tepki gösterdi. Sendika üyeleri adına açıklamada bulunan Dev Sağlık İş Sendikası Samsun Şube Sözcüsü Bahri Kılınç, “Hükümetin ajandasında yıl sonuna kadar bizleri yakından ilgilendirecek yeni bir paketin meclisten geçirilmesi yer alıyor. Bu pakette kazanılmış en temel haklarımıza saldırı, güvencesiz çalışmayı yerleşik hale getirmek yer alıyor. Gündemde alt işveren ilişkisini yeniden düzenleyecekleri bir yasa ile taşeron çalışmayı yerleşik hale getirilip yaygınlaştırmak, kıdem tazminatımızı fona devretme bahanesiyle ortadan kaldırarak bizleri güvencesizliğe mahkum etmek, özel istihdam büroları aracılığıyla modern köle pazarları kurmak gibi üç önemli madde var. Tüm bu başlıklar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan Ulusal İstihdam Stratejisi Belgesi’nde de yer alan konulardır. Bizler çok iyi biliyoruz ki; Ulusal İstihdam Stratejisi özünde ucuz işgücü yaratma stratejisidir.” dedi.

Kıdem tazminatının fona devredilmesini hak gasbı olarak nitelendiren Dev Sağlık İş Sendikası Samsun Şube Sözcüsü Bahri Kılınç “Alt işveren ilişkilerine dair gündeme getirilen düzenlemeler, taşeron çalıştırmayı genelleştirerek ülkeyi taşeron cumhuriyetine çevirmeyi hedeflemektedir. Özel istihdam büroları, işçiler için iş bulmayı değil, patronlar için köle bulmayı kolaylaştırmak için kurulan çağdaş insan ticareti pazarlarıdır. Güvencesiz çalıştırma koşullarını derinleştirecek, işçilerin en
temel haklarını gasp etmeye yönelik bu tür girişimler biz işçilerin kırmızı çizgileridir. Müjde haberlerine kanmıyoruz! Bu saldırı dalgası karşısında kırmızı çizgilerimizi korumak için her türlü direniş meşrudur. Biz işçilerin artık yalanlara, vaatlere, müjdelere inancı kalmamıştır.” diye konuştu.

Eylemci grup basın açıklamasının ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.