REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Gazi Osman Paşa Üniversitesi Yeni Akademik Yılı Törenle Açtı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gazi Osman Paşa Üniversitesi Yeni Akademik Yılı Törenle Açtı
1.338
12 Ekim 2013 - 18:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gazi Osman Paşa Üniversitesi (GOP), yeni akademik yılı törenle açtı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, 26 bini geçen öğrenci ve 2 binin üzerinde çalışanı bulunan büyük bir üniversite olduklarını söyledi.

Yerleşkede düzenlenen ve çok sayıda davetli katıldığı açılışta Rektör Şahin, 400 yataklı ek hastane bina çalışmalarını tamamladıklarını ve önümüzdeki günlerde temelini atacaklarını belirterek, “Üniversite anlayışımız, yerel şartları iyi değerlendirip tüm ülkenin ve dünyanın şartlarını hesaba katarak, dünyayla yarışacak öğrenciler yetiştirmektir. Sorumluluklarımız sadece 26 bin gence ve ailelerine karşı değildir, aynı zamanda tüm ülkeye ve insanlığa karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz. Biz kamu kaynaklarını verimli kullanmayı, gençlerin enerjisini yönlendirmeyi, eğitimli, farklı düşünen ve yeniliklere açık bir kitleyle çalışmayı avantajlarımız olarak görüyoruz. Birbirinden donanımlı akademisyenlerimizle başarılı öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Samsun Valisi Mustafa Taşkesen ise üniversitelerin varlık sebebi olan bilimin bütün insanların ortak değeri olduğuna dikkat çekerek, “Bu bağlamda üniversite dil, din, ırk, siyasal görüş ayrımı olmaksızın, bilim ve düşünce üreten bir kurumdur. Bu misyonun yerine getirilmesi için hakiki manada bir özgürlük ortamının olması gerekir. Kuşkusuz yükseköğretimde olması gereken çoğulculuğun bir gereği de devletin üniversitede okuma imkanını ülkenin her kesimine sunabilmesidir. Bu anlamda ülkemizin her yanında, her vilayetine üniversiteler açılması suretiyle maddi sıkıntı ve başka gerekçelerle yaşadığı illerden ayrılamayan binlerce gencimizin yüksek öğrenim imkanının sağlanması, bir eğitim hamlesi olduğu kadar demokrasinin bir gereği ve kazanımıdır. Ülkemizin ekonomi alanındaki başarısı, üniversitelerimizin başarılarıyla karşılıklı etkileşim içerisindedir.” dedi.

Daha sonra “Kültür ve Sanat Mirasımızı Doğru Okumak” konulu açılış dersini, Prof. Dr. Hüsrev Subaşı verdi. Hattat olan ve en son Süleymaniye ve Fatih camilerinin hatlarını restore eden Subaşı, edindiği izlenimleri aktardı: “Tokatlı olmama rağmen dün Tokat’ta kısa bir gezinti yaptığımda gördüm ki üniversiteyi iki şehirde okumak lazım. Biri İstanbul, diğeri de Tokat. Zira ikisi de kendi çaplarında kültürüyle, tarihiyle, sanatıyla birbiriyle yarışır durumdalar.”

Törenin sonunda üniversitenin geçen akademik yılının hizmet, bilim, sanat, teşvik ve grup başarı ödülleri verildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.