REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Hasan Togar: “Tekkeköy Kaderine Terk Edilmiş”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hasan Togar: “Tekkeköy Kaderine Terk Edilmiş”
1.476
26 Mart 2014 - 17:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Adalet ve Kalkınma Partisi Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Seçim çalışmaları çerçevesinde eski tekel depolarındaki iş yerlerini gezen ve buradaki iş yeri sahiplerinin ve çalışanların sorunları dinleyen Togar; “Tekkeköy ilçesi ne yazik ki kendi kaderine terk edilmiş. Yüzlerce kişinin çalıştığı tekel depoları pislik içinde. İnsanlarımız sağlıksız koşullarda ekmek parası kazanmaya çalışıyor.” Dedi.

Togar, “Ne yazik ki ilçemizin durumu içler acısı. Belediyecilikle hiçbir alakası olmayan mevcut başkan, oturduğu koltuğun hakkını veremiyor. Kendisi belediyecikten başka her işten anlıyor. Emlak işinden iyi anlıyor, arsa nasıl takla attırılır iyi anlıyor. Burada bu kadar insan ekmek yiyor. Neden burası pislik içinde, neden burası kaderine terk edilmiş durumda. Sen ne biçim belediye başkanısın buralara neden gelmiyorsun buraların haline neden müdahale etmiyorsun. Benim vatandaşlarımı neden pislik içinde çalışmak zorunda bırakıyorsun. Sen daha belediyeciliğin asil görevlerini yapamıyorsun birde bu kaderine terk edilmiş ilçeyi Tokyo’yla Paris’le kıyaslıyorsun burası mı Paris burası mı Tokyo. Başkan sen ancak kendini kandırırsın. İnsanlar artık sana inanmıyor o kadar yalan konuştun ki artık insanların sana güveni kalmadı. Bizim belediyecilik anlayışımızda buralar çiçek gibi olacak. Allahın izni ile sizin bu koşullarda çalışmanıza hiçbir vicdan sahibi müsaade etmez. Bizler her zaman sizlerin yanında olacağız. Üretenin alın teriyle ekmek parasını kazanana hizmet etmekten onur duyarız.” Dedi.

DENİZ KUMLARI KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

Togar; “Bunlar deniz kenarından kumları alarak birilerine bu kumları peşkeş çekmişler. Buradan soruyorum buradan çıkarılan kumlar kimlere peşkeş çekildi, kamyon kamyon satılan bu kumların parası nereye veya kimlerin cebine gitti. Tekkeköy halkını kimsenin sömürmesine izin vermeyiz. Hani siz kirli yatırımları önlerdiniz hani ne oldu sizin yaptığınız temiz mi doğanın dengesini neden bozuyorsunuz neden çevreyi kirletiyorsunuz bu boşatılan alanların yerine oraya ne dolduruyorsunuz?” Dedi.

BELEDİYE İHALELERİNE HİÇBİR FİRMA GİRMİYOR

Togar; “Mevcut başkan bütçeyi 38 trilyon yaptığı ile övünüyor. Buradan soruyorum bu kadar iyi durumda olan ekonomimiz varda neden hiçbir firma akaryakıt ihalelerine girmedi de bir kaç kez tekrar etmek zorunda kaldın. Hemen ben söyleyeyim çünkü bu insanların parasını ödeyemiyorsun. İnsanlar paralarını alamadıkları için Tekkeköy belediyesine mal satmak istemiyor. Bu senin övündüğün bütçe ile daha esnafların borcunu ödeyemiyorsun. İlçeyi ne hallere düşürmüşsünüz birde utanmadan bütçeden bahsediyorsun. Acaba neden Tekkeköy belediyesini kendi esnaflarından alışveriş yapmaz bunu da açıklasın. Başkan neden kendi esnafı varken dışarıdan mal alınıyor cevabını merakla bekliyoruz.” Dedi.

YOL KENARLARINDAKİ ARSALAR KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

Togar; “Mevcut başkana buradan soruyorum Samsun-Ordu karayolu kenarındaki arsalar kimlere peşkeş çekildi? Bu arsaları kimlere sattığınızı açıklayın. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimlere verdiniz bunları da açıklayın. Bir firmaya sattığı arazinin üzerine kaya düşüyor olacak ya firma da Tekkeköy belediyesini ayıplı mal satmaktan dava ediyor. Biz on trilyon demişiz de buna kızmış başkan. Meğer 4 trilyonmuş da bunun da yüzde kırkı belediye ye düşermiş de senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu başkan? Yüzde kırk olsa bile bu bir buçuk trilyondan fazla yapıyor. Sen kimin parasını kime veriyorsun o parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Sen ayıplı mal satacaksın bunun ceremesini benim halkım çekecek öylemi? Yok kusura bakma başkan oraya geldiğimizde bunun hesabını sorarız. Tüyü bitmemiş yetimim hakkı olan bir kuşun bile hesabını soracağız.” Dedi.

KADER1

KADER2

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.