REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“İktidara Gelmek İçin Kadınları Öne Geçirmeliyiz”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“İktidara Gelmek İçin Kadınları Öne Geçirmeliyiz”
1.166
30 Ekim 2013 - 20:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, mahalli idareler seçimi hazırlıkları ve iktidar hedefleri konusunda teşkilatlara önemli mesaj verdi. Partiye üye profilinin değişeceği sinyalini veren Keskin, örgütlerden merkez sağda siyaset sahnesinden çekilen partilere mensup kişileri, aydın kesimleri, okumuşları, eğitimlileri partinin saflarına kazandırmak için gayret sarf etmelerini istedi.

AK Parti’nin iktidar başarısının altında kadınları doğru şekilde yönlendirmesi gerçeğinin yattığını ifade eden Keskin, “Kadınları toplum ve siyaset sahnesinde öne geçirmeyen siyasi partilerin iktidar beklentisi bir hayal olmaktan öteye geçmez. Eğer iktidarı yakalamak istiyorsak, erkek egemen kültürden kendimizi sıyırarak kadınlara siyasette en iyi imkanları sağlamak mecburiyetindeyiz.” dedi.

Keskin, Atakum Belediyesi’nin Kültür ve Eğlence Merkezi’nde verdiği yemeğe katıldı. Yemekte tüm teşkilata seslenen Keskin, parti içinde yeni bir yapılanma sürecinin başlayacağının altını çizdi.

Daha önce parti içinde yaşanan kavga ve tartışmaların geride kaldığını ifade eden Keskin, “Partimize sahip çıkmalıyız. İçte ve dışta gelişen bir takım tartışmaların oluşturduğu korkuların esiri olmaktan sıyrılmak zorundayız. Geride kalan zaman dilimlerinde zaman zaman birbirimizi inciten, kıran yanlışlıklar ve olumsuzluklar yaşadık. Yaşadığımız olumsuzlukların ve tartışmaların, korkuların esiri olmadan, birbirimizi dışlamadan, ötekileştirmeden, ülkemizin içinde bulunduğu koşulları dikkate alarak dayanışmamızı en üst noktalara taşımak mecburiyetindeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“ÜYE PROFİLİMİZİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”
Partiye üyeliklerde aranan kriterlerin ve üye profillerini değiştirmek zorunda olduklarının altını çizen Keskin, “Geçmişte sahip olduğumuz koltukları koruyabilmek için partimizin üye profilinde ciddi nitelik eksiklikleri yarattık. Bundan kurtularak ülkemizde siyaset yapan aydın kesimleri, okumuşları, eğitimcileri bu partinin saflarına kazandırmalıyız. Merkez sağda siyaset yapan partilerin ağırlıklı bir bölümü siyaset sahnesinden çıkmıştır. Geride kalan dönemde bu partilerde siyaset paran yurttaşlarımız tutunacak dal, sahip çıkacak parti arayışı içindedir. İdeolojik olarak baktığımızda bu partilerde görev alan insanlarla bizim ideolojik hiçbir çelişkimiz yoktur. Bunlar bizim hedef kitlemizde yer alan insanlardır. Merkez sağdaki yurttaşlarımızın CHP’ye kazandırılmasının anlayışı ve özeni içinde olmalıyız. Reddiyetçi ve itici bir üslup kullanmadan, onları ‘sağda yer aldınız’ diye suçlamadan bu büyük kavgada CHP’ye çekmek zorundayız. Makamları korumanın en iyi yolu başarıdan geçer. Koltukları korumak için bir takım insanları yapay gerekçelerle partiye kaydetmemek bu partiye yapılacak en büyük kötülüktür. Yeni isimleri getirmemek partiye ihanettir.” şeklinde konuştu.

“İKTİDARA GELMEK İÇİN KADINLARI ÖNE GEÇİRMELİYİZ”
AK Parti’nin siyasal iktidarın başarısının temelinde siyasette kadınları çok doğru yönlendirmesinin yer aldığının altını çizen Keskin, “Kadınları toplum ve siyaset sahnesinde öne geçirmeyen siyasi partilerin iktidar beklentisi bir hayal olmaktan öteye geçmez. Eğer iktidarı yakalamak istiyorsak erkek egemen kültürden kendimiz sıyırarak kadınlara siyasette en iyi imkanları sağlamak mecburiyetindeyiz. Bunu gerçekleştirebilirsek iktidarı yakalama şansımız bu bağnaz iktidar karşısında direncimizi başarıya götürme imkanımız olur. Geçmişte maalesef kadını ve genci siyasi mücadelelerimizin dolgu malzemesi olarak algıladık. Kadınlarımıza ve gençlerimize hak ettiği imkanı sağlamadık. Tarih yanılgılardan kurtulmak için okunur. Biz de bu yanılgılardan ders alarak önümüzdeki günlerde bu yanlışlıkları partimizin gündeminde kadınlarımıza ve gençlerimize hem parti yönetiminde hem de bürokratik yönetimlerde hak ettiği ölçüde yer vermek mecburiyetindeyiz. Bunu ilçe başkanlarından özellikle rica ediyorum, istiyorum. Onların partimizde görev yapmalarını sağlayalım.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.