REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İshak Taşçı: “500 Trilyon Gelir, 60 Trilyon Borca Nasıl Döndü”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İshak Taşçı: “500 Trilyon Gelir, 60 Trilyon Borca Nasıl Döndü”
1.514
26 Mart 2014 - 9:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti Atakum Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, Atakum Belediyesi’nin 5 yıl boyunca kayda değer hiçbir projesinin olmamasına rağmen 60 Trilyon Lira bir borcu olduğunun ortaya çıktığını belirterek, mevcut belediye başkanının Atakum Halkı’na 500 Trilyon gelir varken, bu borcu nasıl yaptığını anlatmak zorunda olduğunu söyledi.

ÇAKIRLAR KORUSU FATURASINI AÇIKLANMALI

Atakum Belediyesi’nin 5 yıldan bu yana proje ve hizmet ve yatırımdan uzak olduğunu ifade İshak Taşçı, “Soruyoruz Sayın Burma’ya bize bir turizm projesi açıkla, bize bir yatırım projesi açıkla, bize ortaya koyduğun bir hizmet açıkla. Açıkla ki bu kadar borcun nasıl olduğunu bir nebze anlamaya çalışalım. Atakum Halkı’na proje yokken, hizmet yokken, yatırım yokken 60 Trilyon nasıl borçlanmıştır. Biz hiç borç olmaz demiyoruz. Ancak bu borç olması için bir belediyenin yatırımlarının olması gerekir. Çakırlar korusu tadilatı, rıhtım tamiratı, halı saha yaparak bu borç olmaz. Bunu sadece ben merak etmiyorum vatandaşlarımız merak ediyor. Halk hizmetleri soruyor. Pazarcılar bize söz verdi ama ortada Pazar yeri yok diyor. Esnaf bizim için yapılan hiçbir şey yok diyor. Gençler bizim adımıza yapılan proje yok diyor. Turizm için desen öyle. Hizmet yok, proje yok, yatırım yok ama borç çok” diye konuştu.

GELİRLER ORTADA AMA GİDERLERİ BİLEN YOK

Belediyelerin büyük bir planlama ve mali disiplin gerektirdiğini ifade eden İshak Taşçı, “Belediyecilik çok büyük bir sorumluluk alanıdır. Bütçe halkın bütçesi, makam halkın makamıdır. Atakum Belediyesi 5 yıldan bu yana kendine ait birçok binayı satmıştır. Elindeki bütün arsaları satmıştır. Yetmemiş kredi kullanmış borçlanmıştır. Bu belediye Türkiye’nin inşaat ruhsatlarından en fazla gelir elde eden ikinci belediyesidir. Belediyenin kendi gelirini de buna eklerseniz ortaya müthiş bir gelir tablosu çıkıyor. Peki ama bunca gelire, bunca bütçeye rağmen belediye nasıl oldu da böylesine büyük bir borç içerisine girmiştir. Ortada böylesine büyük bir gelirin harcanmasını gerektirecek ne bir proje, ne de bir hizmet yokken belediye bu batağa nasıl saplanmıştır. Kamuoyu bu açıklamaları merak ediyor. Ama nedense belediye başkanı bir türlü beklenen açıklamayı yapmıyor” şeklinde konuştu.

BİR KONSER İÇİN 15O BİN TL VERMEK DOĞRU MU?

Atakum Belediyesi’nde kimsenin bu güne kadar dillendirmediği ama bir fısıltı gazetesi gibi dilden dile dolaşan iddiaların olduğunu belirten Taşçı, “Ben gerek şahsi ve gerekse siyasi ahlakım gereği elimde belge olmadan kimse hakkında doğru olduğunu bilsem bile her hangi bir şey konuşmam. Ancak belediyede etik olmayan durumların olduğu ciddi şekilde konuşuluyor hatta bir kısmı basına yansıyor. Sayın Burma bu konularda da sessizliğini koruyor. Örneğin çakırlar korusunda yapılan düzenleme çalışmalarına yaklaşık 5 trilyon harcandığını ve burada yapılan bir sanatçının konseri için kendisine 150 bin Lira ödendiği söyleniyor. Bu 150 bin Lira ile sayın başkan geçtiğimiz dönem söz verdiği birkaç projeyi hayata geçirebilirdi. Sen Atakum Halkı’na hizmet ve proje sözü verdin, paralarını bir sanatçıya birkaç saat için 150 milyar vermek için söz vermedin. Önce hizmet sonra eğlence, ama Sayın Burma bu sıralamayı karıştırmıştır. Çakırlar Korusu için 5 Trilyonun hangi işlemler için harcandığı sorusu ise ayrıca önemlidir.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.