REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İshak Taşçı: “Atakum Eğitimin Merkezi Olacak”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İshak Taşçı: “Atakum Eğitimin Merkezi Olacak”
1.910
13 Mart 2014 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti Atakum Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, geçtiğimiz günlerde makamında görüştüğü Rektör Hüseyin Alkan’ın ardından, üniversite ziyaretlerine Rektör Yardımcısı Prof Dr. Halis Ölmez ve üniversite çalışanlarını ziyaret ederek devam ediyor.

Üniversitelerin bulundukları her yer için büyük önem arz ettiğini ancak Atakum için üniversitenin çok daha büyük anlamlar ifade ettiğini belirterek, “Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ilçemizin en önemli değerlerinden biri konumundadır. Atakum’a fark katan, fark oluşturan kurumların başında gelmektedir. Bütün bunlara rağmen ilçemizin üniversiteyle yeterince entegre olamadığını açık bir şekilde görmekteyiz. Böylesine değerli bir kurum ve bu kurumun çok değerli hocaları, uzmanlarıyla iletişimin bu denli kopuk olmasını kabul etmek mümkün değildir. Şehrin gelişimi, değişimi ve ilerleyişi için bilimi, bilim adamlarını, burada bulunan akademik tecrübeyi devreye sokmamak Atakum’un gerçekleriyle örtüşmemektedir. Nasip olur da halkımızın takdiriyle göreve gelirsek, üniversitemizle ortak hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

HEDEFİMİZ İKİ YENİ ÜNİVERSİTE KAZANDIRMAK

55de55 Atakum Projeleri arasında ilçeye yeni bir üniversite kazandırmak olduğunu ifade eden İshak Taşçı, “Atakum’un marka bir üniversitesi vardır. Bu markayı güçlendirmek ve tam anlamıyla bir eğitim merkezi haline gelebilmek için iki üniversite daha kazandırmak istiyoruz. Atakum tam anlamıyla bir eğitim yuvası haline gelmesi demek her anlamda ilçemizin gelişmesi anlamına gelmektedir. Bu konu Atakum adına belki de en fazla durulması gereken konulardan biridir. Üniversiteler ticari metalar değildir ama kuruldukları her yerde bu anlamda da ciddi etki sahibidir. Biz Yeni Atakum’un projelerle, yatırımlarla, hizmetlerle birlikte yürümesini istiyoruz. İşte bu nokta da üniversitemizin varlığı bizim için en büyük güçtür. Biz en büyük ve en güçlü çözüm ortağımız olarak üniversitemizi görüyoruz. Yaşayan ve yaşatan bir Atakum hayalimiz var. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için geliştirdiğimiz projelerimiz var. Bu noktada üniversitemizle beraber yapacağımız çalışmaları heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.