REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İshak Taşçı: “Atakum’da Metin Burma Saltanatı”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İshak Taşçı: “Atakum’da Metin Burma Saltanatı”
1.629
24 Mart 2014 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti Atakum Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, Atakum Belediyesi’nde halkın asla tasvip etmeyeceği uygulamalar, adam kayırmalar, akraba ilişkilerinin hat safhada ulaştığını söyledi. Belediyede Metin Burma’nın akrabalarının kilit noktalarda görevlerde bulunduğu ifade eden Taşçı, Atakum Belediyesi’nin artık Metin Burma Saltanatı olduğunu belirtti.

BELEDİYEDE KAÇ AKRABAN ÇALIŞIYOR

Belediye’de keyfi uygulamaların hat safhaya ulaştığını ifade eden İshak Taşçı, “Vatandaşlarımız Metin Bey’in gerçek yüzünü artık biliyor. Türkiye’nin en fazla gelir elde eden belediyesi ne hikmetse ortada kayda değer tek bir proje olmamasına rağmen 60 Trilyon borcu var. Bu borç nasıl oldu diyoruz ses yok. Neden proje hayata geçirmedin diyoruz ses yok. Akrabalarını belediye doldurdun diyoruz ses yok. Meclis üyeleri listende kaç akraban var diyoruz ses yok. Basın bizim sorduğumuz soruları kendisine soruyor ses yok. Sukut ikrardan gelir. Çünkü kendisinin verebilecek tek bir cevabı yok. Belediyeyi bir hizmet birimi olmaktan çıkararak kendisi, akrabaları ve yandaşları için bir saltanat haline getiren bu anlayışa dur deme vakti artık gelmiş de geçiyor. Metin Bey’in dürüst olmadığı, halkın makamını kendi makamı yaptığı, adam kayırdığı, akrabalarını belediyeye doldurduğu ortadadır” diye konuştu.

KAÇ EMEKLİ ARKADAŞINI İŞE ALDIN?

Atakum Belediyesi son 5 yıldır halk için değil Metin Bey ve yandaşları için bir yuvaya döndüğünü belirten Taşçı, “Her sözünde gençlerden, onları çok sevdiğinden dem vuran belediye başkanı acaba neden belediyeye elliyi geçen emekliyi işe almıştır. Üniversite mezunu, yetenekli, donanımlı binlerce gencimiz sokaklarda kendine bir gelecek ararken, belediyeyi emekli arkadaşlarını işe alarak adeta bir lokale çevirmesini nasıl açıklayacak. Açıklayamaz. Açıklayamıyor. Çünkü biliyor ki yalan bir yere kadar. İnkâr bir yere kadar. Resmi belgeler yalan söylemez. Atakum Belediyesi’nde 3’ncü dönemini geride bırakan ve ben şu projemle istihdam adına yüzlerce gencimizi iş sahibi yaptım diyemeyen bir başkana bir dönem daha hiç kimse şans vermeyecektir. 30 Mart Metin Burma Belediye’sinin sona erdiği, Halkın belediyesinin hizmete başlayacağı tarihtir” şeklinde konuştu.

BELEDİYE’DE TEK AKRABAM ÇALIŞMAYACAK

Türkiye Belediyecilik Tarihi’nin en kötü belediyelerinden biri olarak kayda geçecek kadar kötü bir performansın üzücü olduğunu ifade eden Taşçı, “30 Mart’ta Atakum sandıklardan yeniden doğacaktır. Gerçek kimliğine bürünecek ve tekrar halkın hizmetkârı olacaktır. Buradan bütün Atakum Halkı’na bir söz veriyorum. Nasip olup da göreve geldiğimizde belediye’de Taşçı soyadı olan hiç kimse çalışmayacaktır. Hiçbir akrabam belediyede çalışmayacak ve direk veya dolaylı yollardan belediyeyle bir bağı olmayacaktır. Bu benim sözümdür. Şimdi aynı sözü çıkıp Sayın Burma’nın da vermesini istiyorum. Çıksın ve Atakum Halkı’na bir açılama yapsın. Belediyede şu an çalışan bütün akrabalarını, damatlarını, yeğenlerini, belediyeyle iş yapan bütün yakınlarını belediyeden uzaklaştıracağını söylesin. Meclis üyelerinin belediyeyle alakalı hiçbir ihaleyle bağlantısı olmayacağını söylesin” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.