REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İshak Taşçı: “Dürüst Ve Mert Ol Borcunu Açıkla”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İshak Taşçı: “Dürüst Ve Mert Ol Borcunu Açıkla”
1.492
20 Mart 2014 - 15:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, seçim kampanyası dahilinde Atakum Halkı’yla buluşmaya devam ediyor. Cadde ve esnaf ziyaretleri yaparak hedeflerini ve projelerini anlatan sohbet eden Taşçı, “Dürüst ve mert bir başkanın çıkıp hesap vermekle yükümlü olduğu halka, belediyenin durumunu açıklaması gerekir. Ama ortada hiçbir şey yok. Bu suskunluğunu sebebi verecek bir cevabı, açıklanamayacak bir tablonun olduğu ortaya koyuyor. Bu belediye Sayın Burma’nın değil, halkın, o parada kendisinin değil vatandaşın parasıdır. Şimdi kendisini son 5 yıl hesabını vermeye davet ediyorum” diye konuştu.

SON 5 YILDA HAYATA GEÇEN PROJELERİ AÇIKLA

Gece ve gündüz halkın içerisinde olduklarını ifade eden İshak Taşçı, “Atakum Halkı artık Atakum’da projelerin, yatırımların ve hizmetlerin yeniliklerin konuşulmasını değil yaşanmasını ve hayata geçmesini istiyor. Atakum kendi kendine büyüyen bir fidan gibi. Mevcut yönetim bu fidanı bırakın değerlendirmeyi neredeyse aksine çalışıyor. Ben her gittiğim yerde vatandaşlarımıza soruyorum. Atakum’da son 5 yılda belediye tarafından hayata geçirilen ve sizin aklınızda kalan bir proje var mı diye? Cevap hayır. Peki aklınızda kalan neler var diyorum söylenenleri duymak bile insanın kahrolmasına yetiyor. Atakum kimsenin bağı bahçesi veya tarlası değil. Hiç kimse Atakum’un sahibi de değil. Atakum hizmet etmek için gelenler, Atakum Halkı’na hizmet sözü verip hizmetkârınız olacağınız diyenler kendi saltanatlarının peşine düşmüşler. Atakum layık olduğu, Atakum hak edildiği şekilde yönetilmiyor. Atakum projede, hizmette, yatırımda, istihdam da değil borçlanmada yarışıyor” diye konuştu.

BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA MI?

Mevcut belediyenin hâlihazırdaki durumunu hiç kimsenin tam anlamıyla bilmediğini, her konuda konuşmaktan çekinmeyen Sayın Burma’nın belediyenin ne kadar borcu olduğu konusunda sessizliğini koruduğunu ifade eden Taşçı, “Bir belediye düşünün. 5 yıl boyunca kayda değer tek proje hayata geçirmemiş. Belediyenin binalarını arsalarını satmış. Yetmemiş belediyeyi borçlandırarak kredi kullanmış. Ortada büyük bir zafiyet var. Ortada kimsenin açıklayamadığı karanlık bir tablo var. Hiçbir yetkili çıkıp da bu konuda bir açıklama yapmıyor. Ortada bir ciddiyetsizlik var. Dürüst ve mert bir başkanın çıkıp hesap vermekle yükümlü olduğu halka, belediyenin durumunu açıklaması gerekir. Ama ortada hiçbir şey yok. Bu suskunluğunu sebebi verecek bir cevabı, açıklanamayacak bir tablonun olduğu ortaya koyuyor. Bu belediye Sayın Burma’nın değil, halkın, o parada kendisinin değil vatandaşın parasıdır. Şimdi kendisini son 5 yıl hesabını vermeye davet ediyorum. Dürüstlük ve mertlik bunu gerektirir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.