REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır”
1.140
05 Aralık 2013 - 6:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutladı. Vali Aksoy, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve aynı zamanda kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilişinin 79. yıl dönümünü hep birlikte kutluyoruz.” dedi.

Vali Aksoy, yayımladığı mesajda Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilen 1934 yılından günümüze kadar kadınların eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında başarıyla görev aldığını ve almaya da devam edeceklerine dikkat çekti. “Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, ‘Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkân, ilmi bakımdan da ihtimal yoktur’ demiştir. Dolayısıyla, bugün her alanda kadın sayısının artıyor olması, değişim ve dönüşümün en somut örneğidir.” diyen Aksoy, mesajında şunlara yer verdi: “Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar. Dünya Kadın Hakları günü dünya üzerinde çözülmemiş sorunların acısını çeken milyonlarca kadının varlığına rağmen her yıl dünya kadınları için yeni bir umut ışığı oluşturmaktadır. Öyle ki bizler bu günü kadınlar için bilinçlenme, aydınlanma ve dayanışma günü olarak da ifade etmekte yarar görüyoruz. İlimizde kadınlarımızın toplum içerisinde yerlerinin daha üst noktaya taşınması adına yürütülen önemli çalışmalar yapılmıştır. Bunlardan en önemlisi de İl Genel Meclisimizin kabul etmiş olduğu Samsun Yerel Eşitlik Eylem Planı (SYEEP) olup, bu plan çerçevesinde yürütülen önemli faaliyetler gerçekleştirilmiştir. Samsun, ülkemizde 12 ilde faaliyete geçirilen ‘Kadın Dostu Kentler’ kapsamında kendisine yer bulmuştur. Valiliğimiz bünyesinde yürütülen ‘Kadının Durumu Projesi’ ile de, Samsun İlinde nüfusun yüzde 50,7’sini oluşturan kadınlarımızın, mevcut durumlarının iyileştirilmesi, toplumsal süreçlere ve kalkınmaya güçlü bir birey olarak katılımını güçlendirici, kalkınma faaliyetlerinin artırılması amaçlanmıştır. Yaşantımız boyunca doğumdan ölüme her anımızda varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımızın Kadın Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.