REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Meteoroloji Müdürlüğü bahçeleri halka açılacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Meteoroloji Müdürlüğü bahçeleri halka açılacak
1.610
30 Ağustos 2013 - 15:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Meteoroloji Müdürlüğü bahçelerinde oluşturulacak olan ‘tematik park’lar sayesinde vatandaşların hem piknik yapması sağlanacak hem de meteorolojiye olan merakı giderilecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla şehir merkezlerindeki müdürlüklerin bahçelerine tematik parklar oluşturulması için çalışma başlatıldı. Bakan Veysel Eroğlu’nun geçtiğimiz ay Ordu ziyaretinde konuyu gündeme getirdiğini ve kendilerine tematik parklarla ilgili çalışma yapılması talimatını verdiğini kaydeden Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar, uygulamanın halk tarafından beğenilmesi halinde tüm Türkiye’ye yayılmasının planlandığını söyledi. Meteoroloji biliminin her kesimden vatandaşı olduğu kadar spordan sanata, tarımdan eğitime tüm meslek dallarını da yakından ilgilendirdiğini belirten Asar, amaçlarının halkla meteorolojiyi daha da yakınlaştırmak olduğunu kaydetti.

Söz konusu projenin hayata geçmesinin altında yatan en büyük sebebin halkın bu yönde bir talepte bulunması olduğunu vurgulayan Asar, “Demek ki, aynı talepler bakanımızı da ulaşmış. Ordu gezisinde bize bu yönde çalışma yapmamız için talimat verdi. Ordu’daki çalışma muhtemelen bir pilot çalışma gibi olacak. Buradaki çalışma eğer vatandaştan rağbet görür beğenilirse ve beklediğimiz faydayı sağlar ise proje yaygınlaştırılabilinir. Bakanımızın talimat vermesi üzerine biz şuna projelendirme çalışmasına başladık. Buradaki temel amaç meteoroloji ile vatandaşı bir araya getirip kaynaştırabilmek. Çünkü meteoroloji direk insanların hayatını bire bir ilgilendiren bir bilim dalı. Son yıllarda biz Türkiye olarak yaptığımız alt yapı hizmetleri ile dünyada hatırı sayılır bir konuma yükseldik. Şuanda denizde ve karada çok sayıda modern gözlem istasyonlarımız var. Kısacası oksijenin olduğu her yerde biz varız. Kurumumuz ve yaptıklarımızı halkımıza yerinde görerek anlatmak için ‘tematik park’lar yapmaya karar verdik. İnsanlarımız belli saat ve zamanlarda bu parklara gelip hem dinlenebilecekler hem ateşsiz kuru pikniğini yapabilecek hemde kurumumuzu tanıyıp park içerisine konulacak olan cihaz, obje ve materyalleri inceleyerek meteoroloji bilimiyle ilgili meraklarını giderecekler. Ordu’ya yapılacak olan tematik park Türkiye’de bir ilk olacak yaptığımız araştırmalarda dünyada da benzeri bulunmadığını tespit ettik.” dedi.
Büyükler kadar çocuklarında düşünüldüğü tematik parkta çocuklar için görsel olarak dev ekranlarda mevsimlerin anlatıldığı kısa filmlerin gösterilebileceğini sözlerine ekleyen Asar, projenin ayrıntılarının yakın bir zaman içinde netleşeceğini ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.