REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Metin Burma, Ladiklileri, Kavaklıları ve Gümüşhanelileri Ziyaret Etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Metin Burma, Ladiklileri, Kavaklıları ve Gümüşhanelileri Ziyaret Etti
1.292
12 Mart 2014 - 11:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, seçim gezileri çerçevesinde Ladikliler, Gümüşhaneliler ve Kavaklılar Derneklerini ziyaret ederek, dernek üyeleri ile sohbet etti. Başkan Burma konuşmalarında, ” Atakum, gökkuşağı gibi, tüm güzellikleri,renkleri içinde barındırıyor. Bu bizim zenginliğimizdir” dedi.

Atakum denince duygusallaştığını çünkü ömrünün büyük bir bölümünü burayı geliştirmek,değiştirmek için çalışarak harcadığını da sözlerine ekleyen Başkan Burma, “Her biri değişik uygulamalar yapmış,defteri ayrı,kitabı ayrı,dosyası ayrı, duvara dayanmış 6 belediyeyi birleştirerek, Atakum ilçe belediyesi meydana getirdik.Bunun yanı sıra bazıları Türkiye çapında olan pek çok projeyi hayata geçirdik. Her geçen gün biraz daha artan 150 bin nüfusa,25 kilometrelik bir alanda hizmet veriyoruz. Yüz hatta 2 yüz yıllık kentlerin yapamadığı işleri 5 yılda başardık. Hızlı bir şekilde değişiyor ve gelişiyoruz.Samsun’un tek göç alan yeriyiz. Türkiye’nin gözbebeği ilçelerinden birisiyiz.Yaptıklarım,emeğim,alın terim Atakum’a ve Atakumluya helal olsun” diye konuştu.

Yaptıkları ancak Türkiye’nin en büyüklerinden biri olan konser salonlarının en iç bölümünü yetiştiremedikleri için açılışını yapamadıkları Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde, kültür derneklerini bir araya toplayacaklarını da söyleyen Başkan Burma, ” Atakum’u alın, Samsun’da kültür- sanat adına geriye bir şey kalmaz.Şiir akşamları, konserler, fasl-ı şahane,tiyatro festivali ,120 günde bin sanatçı gibi Türkiye çapında ses getiren etkinliklere imza atıyoruz. Önümüzdeki aylarda açılışını hep birlikte yapacağımız, merkezimiz sayesinde bunların sayısını ve niteliğini artırma imkanı bulacağız. Festivaller,şölenler düzenleyeceğiz.  Ayrıca burada kültür derneklerimizde yerini alacaklardır. Orada bulunan salonlarda,atölyelerde,odalarda  kendi folklorik ve kültürel değerlerini geliştirecek, gelecek kuşaklara aktaracak ve diğerleri ile paylaşacaklardır.Üst kattaki lokal ve restaurantlarda da Atakumluluk kimliği altında birlikte olacaklardır.” şeklinde konuştu.

Atakum’da  oturan herkesin gelişmenin ve değişimin kesilmesine izin vereceğini sanmadığını söyleyen Başkan burma, konuşmasını şöyle sürdürdü:” Ben görevimi adam gibi, kamunun hakkını koruyarak,gecemi gündüzüme katarak,yaptığım işi tam yapıyorum. Atakumlular başarının devamını istiyor ve takdir haklarını bu yönde kullanacaklardır.O konuda hiç bir endişem yoktur.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.