REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Metin Burma, SAMGİAD’la “Sahil Yolu” Çalışmalarını Konuştu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Metin Burma, SAMGİAD’la “Sahil Yolu” Çalışmalarını Konuştu
1.742
13 Mart 2014 - 9:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivil Toplum Kuruluşlarına olan ziyaretlerini sürdüren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, SAMGİAD Başkanı Levent Özden ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederken, özellikle, “Sahil Yolu” ve “Sel Çalışmaları” sorunlarına yönelik sorulara muhatap oldu.

SAMGİAD Yönetim Kurulu Üyelerinin, “Derneğimizin yüze yakın üyesi var. Bunların arasında Atakum’da oturanda, orada annesi-babası oturan da var. Burada işyeri sahibi olanlar var. Yani Atakum bizim için önemli bir yer. Atakum Belediyesi’nin yetki alanında olmadığını biliyoruz ancak sel çalışmalarının çok uzun sürmesi, sahilin boydan boya asfaltının sökülmesi sonucu esnafın iş yapamaz duruma gelmesi ile üyelerimizden bazıları oldukça mağdur durumdadır. Bu konulara bakış açınız ve yapabilecekleriniz nelerdir?” yönündeki sorularına muhatap olan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “2009 yılında göreve geldiğimde sahildeki işgallerin kaldırılması yolunda tavır koymuş,bu yönde büyük bir çaba göstermiştim. İl İdare Kurulu’ndan bir karar çıkarmıştık. Bu karar ne olduysa uygulamaya konulamadı, ertelendi, 2012 yılında Yusuf Ziya Yılmaz Beyle oturup işgallerin bitirilmesi, sahilin sağlıklaştırılması yolunda ortak karar aldık. Bu kararı herkese tebliğ edip, uygulamaya koyalım,bundan da geri adım atmayalım dedim, kendisi de tamam dedi. Ondan sonra bu da uygulanamadı. Şimdi 2014’de işgalleri yıkım çalışmaları başladı. Geç kalınmış ama yapılması gereken bir çalışma başlamış oldu. burada yanlış olan sahilin boydan boya kazılarak, halkın ve esnafın çamur, toz içinde bırakılmasıdır. 200 metre kazsak yapsak, sonra yine kazsak olmaz mıydı? Olurdu gibime geliyor. Halkı, esnafı bu kadar mağdur etmenin bir manası yoktu. Artık malzeme mi dökülür başka bir şey mi yapılır ama ne yapılacaksa bir an önce yapılmalı ve buraya araçların geçebileceği,yayaların yürüyebileceği, hale getirmeliyiz. Sahil yolunun bu hale gelmesi nedeni ile veya sel çalışmaları yüzünden trafiğin aksaması konusunda bazıları beni suçluyor olabilir. Ben nezaketsiz biri değilim, kimliğime yakışmayacağı için bu yol bize ait değildir demiyorum,pankart asmıyorum. İnşaat yapım süreçleri, sıraları tanzim edilseydi, halk bu kadar bunaltılmasaydı daha iyi olurdu. Elbette ki sel çalışmaları konusunda da özellikle taşeron firmaların biraz daha özenerek, düşünerek,hızlı bir şekilde çalışmalarını isterim. Ama her şeye rağmen sahil düzenleme ve seli önleme çalışlarından bir günah geliyorsa bu benim olsun. Buranın sel felaketini yaşamış, sahilin nezih bir hale gelmesi için çaba gösteren biri olarak Atakum’un geleceği adına bunu üstlenirim.” dedi.

sahilyolu1

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.