REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

OMÜ Mimarlık Fakültesi Dünyaya Açılıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OMÜ Mimarlık Fakültesi Dünyaya Açılıyor
2.529
14 Mart 2014 - 7:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mimarlık Fakültesi’nde “İngilizce Mimarlık Lisans Programı” yürürlüğe hazır. OMÜ Mimarlık Fakültesi yönetiminin, ‘sürdürülebilir mimarlık ve eğitimi’ ilkesi ve ‘uluslararası ve disiplinlerarası eğitim’ vizyonu paralelinde, güz dönemi başından beri devam eden girişim ve çabaları sonucunda, İngilizce Mimarlık Lisans Programı yürürlüğe hazır hale getirildi.

İngilizce Mimarlık Lisans Programı kapsamında görev yapmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri’nin saygın üniversitelerinde mimarlık disiplininin çeşitli alanlarında eğitim ve öğreticilik deneyimi olan dört yabancı öğretim üyesi ile anlaşma sağlandı. Yakın gelecekte yeni eklemelerin olabileceği bu sözleşmeli yabancı öğretim üyeleri dışında, farklı ülkelerden mimarlık alanında saygın yeri olan iki öğretim üyesi mimarın, dönem içi ziyaretler kapsamında lisans, İngilizce yüksek lisans ve doktora programlarında ders vermesi için düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor.

ÜNLÜ TÜRK MİMARLARI DA OMÜ’DE DERS VERECEK

OMÜ Mimarlık Fakültesi tarafından yapılan planlamalar kapsamında ünlü bir Türk mimarı yarı zamanlı olarak Samsun’a gelerek eğitime katkıda bulunacak. Ayrıca yurtiçinden nitelikli ve deneyimli öğretim üyelerinin de nisan ayında Mimarlık Bölümü kadrosuna eklenmesi bekleniyor.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN ÇEKİM NOKTASI HALİNE GELECEK

OMÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Oktay, tüm bu gelişmelerle ilgili olarak şunları kaydetti: “Uluslararasılaşmayı ve niteliği ön plana alan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin henüz çok ‘genç’ olan Mimarlık Fakültesi’nin, kısa süre içinde yalnız Türkiye’den gelen öğrenciler için değil, farklı ülkelerden gelecek olan öğrenciler için de bir çekim noktası haline geleceğine inanıyorum. Kuşkusuz, Türkçe programımızda eğitim görmekte olan öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız da bu gelişmelerden çeşitli etkinlikler ve yansımalar aracılığıyla yararlanacaklardır. 2014-2015 akademik yılı, yeni binasına yerleşmesini de tamamlayacak olan fakültemiz için bambaşka bir yıl olacaktır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.